Ազատության հրապարակում հույս ունեն տեսնել նաեւ Դաշնակցությանը
Ազատության հրապարակում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ Գյումրուց ու Վանաձորից մարդիկ արդեն գալիս են Երեւան: «Մենք ապրելու ենք 5 տարի առանց խտրականության: Պաշտպանված պիտի լինի յուրաքանչյուր քաղաքացի, չպիտի ունենանք քաղբանտարկյալներ՝ սկսած Տիգրան Առաքելյանից»,- նշեց ընդդիմադիր գործիչը:
«Ժառանգության» պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը իր խոսքն ուղղեց գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանին: «Դուք չեք եկել այստեղ, որովհետեւ վախենում եք ժողովրդի արդար քվեից»,- ասաց նա: Ըստ Փոստանջյանի՝ ՀՀԿ ղեկավարն իրեն շրջապատել է խիղճը կորցրած մարդկանցով, եւ հենց ինքը՝ Սերժ Սարգսյանը՝ մարմնավորում է չարը:
Փոստանջյանը հրապարակավ հարցրեց, թե ինչու է Սարգսյանը ուրախացել, երբ ժողովուրդը Ազատության հրապարակում է եւ հավաքվել է իր ձայնին տեր կանգնելու համար:

На площади Свободы надеются увидеть и представителей Дашнакцутюн
Во время митинга площади Свободы Раффи Ованнисян сообщил, что из Гюмри и Ванадзора люди приезжают в Ереван. "Пять лет мы будем жить без дискриминации. Каждый гражданин будет защищен. У нас не должно быть политзаключенных, начиная с Тиграна Аракеляна",- отметил оппозиционный деятель.
Депутат парламентской фракции "Наследие" Заруи Постанджян в своем выступлении обратилась к президенту Сержу Саргсяну со следующими словами: "Вы не пришли сюда, потому что боитесь справедливых голосов народа". По словам Постанджян, руководитель Республиканской партии окружил себя потерявшими совесть людьми, да и сам Серж Саргсян олицетворяет зло.
А Раффи Ованнисян отметил, что надеется в ближайшее время увидеть на трибуне и представителей партии Дашнакцутюн.