Արագածոտնի մարզպետը չի պատրաստվում աշխատանքից ազատման դիմում գրել
Արագածոտնի մարզպետ Սարգիս Սահակյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ չի պատրաստվում աշխատանքից ազատվելու դիմում գրել: «Նման բան չկա, ովքեր լուրեր են տարածում, թե ես աշխատանքից ազատվելու դիմում եմ ներկայացնելու, անլուրջ մարդիկ են»,- ասաց Սարգիս Սահակյանը:
Նրա ասելով` փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների ժամանակ իշխանական թեկնածուի օգտին մարզից ստացած ձայներով Արագածոտնը հանրապետությունում 3-րդն է:
Ըստ լրատվամիջոցների` ընտրություններից հետո ՀՀԿ-ի շտաբ են հրավիրել բոլոր մարզպետներին եւ պարզաբանումներ պահանջել Սերժ Սարգսյանի օգտին քիչ քվեներ ստանալու համար: Սարգիս Սահակյանն ասաց, որ ընտրություններից հետո ինքը բարձրաստիճան որեւէ պաշտոնիայի հետ չի հանդիպել:

Губернатор Арагацотна не собирается подавать заявление об уходе
Губернатор Арагацотнской области Саркис Саакян в беседе с «Hetq» сказал, что не собирается подавать заявление об уходе. «Те, кто распространяют слухи о том, что я представил заявление об увольнении, люди несерьезные»,- отметил С.Саакян.
По его словам, по числу голосов за кандидата властей, полученных во время президентских выборов 18 февраля, Арагацотн занимает 3-е место в республике.
Согласно СМИ, после выборов в штаб Республиканской партии Армении были приглашены все губернаторы, от которых потребовали объяснений относительно того, почему они обеспечили мало голосов в пользу Сержа Саргсяна.