ՄԹ Եվրոպայի հարցերով պետնախարարն անդրադարձել է Հայաստանի նախագահական ընտրություններին
Անդրադառնալով Հայաստանում փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրություններին ՄԹ Եվրոպայի հարցերով պետնախարար Դեյվիդ Լիդինգթոնը մասնավորապես ասել է, որ այս ընտրությունները ևս մեկ քայլ առաջ էին Հայաստանում ժողովրդավարության կայացման գործընթացում:
Դեյվիդ Լիդինգթոնը նշել է.
«Փետրվարի 18-ին Հայաստանում կայացած նախագահական ընտրությունները ևս մեկ քայլ առաջ էին Հայաստանում ժողովրդավարության կայացման գործընթացում: Քարոզարշավը բաց էր և ազատ, ընտրողների մասնակցությունը բավարար: Ես ակնկալում եմ, որ պաշտոնական արդյունքները կարտացոլեն հայ ընտրողների կամքը»:
«Ես ողջունում եմ միջազգային դիտորդական առաքելության նախնական հաշվետվությունը, որը եզրահանգեց, որ այս ընտրություններն առանձնացան հիմնարար ազատությունների նկատմամբ հարգանքով, բայց միաժամանակ մատնանշեց թերացումներ ընտրությունների ադմինիստրացիայի մեջ, ինչպես նաև քաղաքական միջամտության դեպքեր: Ես սպասում եմ առաքելության վերջնական հաշվետվությանը և քաջալերում Հայաստանի իշխանություններին կառուցողական արձագանքել հնարավոր առաջարկություններին»:
Բրիտանիայի կառավարությունը պատրաստակամ է աշխատել Հայաստանի իշխանությունների հետ՝ խթանելու տնտեսական բարեփոխումները, որոնք կաջակցեն Հայաստանին Եվրամիության հետ առավել սերտ հարաբերություններ զարգացնելու գործում»:

Commenting on the Armenian Presidential election on February 18, Britain's Minister for Europe said it marks another step forward in democratic development
David Lidington, Minister for Europe, said:
"The Armenian Presidential Election on February 18 marked another step forward in Armenia’s democratic development. The campaign was free and open and voter turn-out on polling day was good.  I expect that the final result, when confirmed, will reflect the choice of the Armenian voters.
"I welcome the International Election Observation Mission’s preliminary report which concluded that the elections were characterised by a ‘respect for fundamental freedoms’ but also noted deficiencies in election administration and instances of political interference. I look forward to seeing the Mission’s final report and encourage the Armenian Government to respond constructively to any recommendations it might make.
"The British Government looks forward to working with the Armenian Government to promote the economic reforms which will underpin Armenia’s efforts to forge a stronger relationship with the EU."