Ընդդիմության հանրահավաքը մեկնարկել է
Ազատության հրապարակում մենկարկել է ընդդիմության հանրահավաքը: Քիչ առաջ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը բարձրացավ հարթակ և համբուրեց Հայաստանի դրոշը: Հանրահավաքը վարում է «Ժառանգության» փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նա ասաց, որ իրենց բերած ճանապարհը տանելու է միայն դեպի հաղթանակ, քանի որ դրան այլընտրանք չկա, դրա այլընտրանքը Հայաստանի կործանումն է:
«Ուստիև բոլորս գնալու ենք այդ հաղթանակի ճանապարհով, այն հաղթանակի, որը ամսի 18-ին սկսեցինք կերտել»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը՝ հավելելով, որ ընդամենը 2 ամիս առաջ, երբ սկսվեցին նախընտրական հանրահավաքները, ոչ ոք չէր հավատում, որ ժողովուրդը հաղթելու է, բայց Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասաց, որ հնարավոր է:

Стартовал митинг оппозиции
На площади Свободы в Ереване стартовал митинг оппозиции. Несколько минут назад лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян поднялся на трибуну и поцеловал флаг Армении.
Митинг ведет заместитель председателя «Наследия» Армен Мартиросян. Он отметил, что выбранный ими путь ведет только к победе, поскольку альтернативой является гибель Армении.
«Все мы должны идти по пути этой победы, достижение которой началось 18 февраля»,- сказал А.Мартиросян. По его словам, всего 2 месяца назад, когда начинались предвыборные митинги, никто не верил, что народ победит, но Раффи Ованнисян сказал, что это возможно.