Քրգործ. Վարագավանի գյուղապետը ընտրակաշա՞ռք է տվել
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում 2013 թ. փետրվարի 27-ին հարուցվել է քրեական գործ` Վարագավան համայնքի ղեկավարի կողմից նույն համայնքի բնակչին 5000 դրամ ընտրակաշառք տալու դեպքի առթիվ:
Մասնավորապես` Տավուշի մարզի Վարագավան գյուղի բնակիչ Սուրեն Մանուչարյանը ՀՀ ոստիկանության Տավուշի բաժնում հաղորդում է տվել, որ նույն համայնքի ղեկավար Սամվել Մանուչարյանը 2013 թ. փետրվարի 17-ին գյուղապետարանում իրեն որպես ընտրակաշառք է տվել 5000 դրամ գումար` փետրվարի 18-ին կայանալիք ՀՀ նախագահի ընտրություններում համայնքի ղեկավարի նախընտրած թեկնածուի օգտին քվեարկելու համար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվելմ է քրեական գործ` ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 1542-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Կատարվում է նախաքննություն: Այս մասին հայտնում է ՀՀ գլխավոր դատախազությունը:

Уголовное дело: староста Варагавана дал взятку избирателю?
17 февраля 2013 г. Специальная следственная служба РА возбудила уголовное дело по факту дачи старостой общины Варагаван избирательной взятки в 5000 драмов жителю той же общины.
Так, житель села Варагаван Тавушской области Сурен Манучарян обратился в отделение полиции Тавушской области с сообщением о том, что 17 февраля 2013 г. в администрации села ему дали 5000 драмов с тем, чтобы на президентских выборах 18 февраля он проголосовал за кандидата, указанного главой общины.
По данному факту Специальная следственная служба возбудила уголовное дело по ч.2 ст.154-2 УК РА. Проводится предварительное следствие.