Հովիկ Աբրահամյանը «ջերմ» հարաբերություններ ունի Կարեն Կարապետյանի հետ
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ օրեր առաջ Երեւանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի հետ հանդիպում է ունեցել, սակայն ասաց, որ քաղաքական հարցեր չեն քննարկվել:
ԱԺ նախագահի ասելով` ինքը «շատ ջերմ» հարաբերություններ ունի նախկին քաղաքապետի հետ, սակայն թե ինչ են քննարկել «ջերմ» մթնոլորտում, Հովիկ Աբրահամյանը չմանրամասնեց:
Նշենք, որ տեւական ժամանակ է՝ խոսվում է Կարեն Կարապետյանին վարչապետի պաշտոնում նշանակելու մասին, եւ ԱԺ նախագահի ու Կարեն Կարապետյանի հանդիպումը ամենեւին էլ պատահականություն չէ:
Թեեւ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ կառավարությունում փոփոխություններ են լինելու, սակայն նշեց, որ վարչապետի փոփոխությունը պարտադիր չէ:

У Овика Абрамяна «очень теплые» отношения с Кареном Карапетяном
Несколько дней назад председатель Национального Собрания Овик Абрамян встречался с бывшим мэром Еревана Кареном Карапетяном, однако политические вопросы в ходе встречи не обсуждались. Об этом журналистам сообщил сам спикер НС.
Овик Абрамян отметил, что у него «очень теплые» отношения с бывшим мэром, но не стал разглашать содержание беседы.
О назначении Карена Карапетяна премьер-министром говорится давно, поэтому встречу главы НС и бывшего мэра столицы нельзя считать случайной.
О.Абрамян также сказал, что хотя в составе правительства ожидаются изменения, смена премьера необязательна.