Hi-Line-ի հաճախորդները կարող են ինտերնետում առավելագույն արագությամբ խաղալ Counter-Strike 1.6
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) համագործակցելով playgame.am ռեսուրսի հետ ներկայացրել է Հայաստանում առաջին արտոնագրված խաղային Ինտերնետ-սերվերը: Խաղային սերվերը հասանելի է www.playgame.am հասցեով, որի այցելուներին ներկայում հասանելի է Counter-Strike 1.6 (հեղինակ Valve Corporation) խաղի արտոնագրված տարբերակը: Սերվերի շնորհանդեսը տեղի է ունեցել Կիբեռխաղերի Հայաստանի 5-րդ բաց առաջնության շրջանակներում. Beeline տաղավարում այցելուներին առաջարկվում էր խաղալ օնլայն ռեժիմում:
«Օնլայն խաղերը մեծ ճանաչում են վայելում, և բնականաբար օգտվողներին ավելի հարմար է խաղալ տեղական արտոնագրված սերվերում: Դա օգնում է հասնել առավելագույն որակի, և խաղալիս բարձրացնում է սերվերի արձագանքելու արագությունն իրական ժամանակում: Մենք վստահ ենք, որ այս ծրագիրը թույլ կտա բավականին բարձրացնել ինտերնետ-հասանելիության որակական նկարագիրը` նպաստելով Հայաստանի ներսում տրաֆիկի կենտրոնացմանը», - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Beeline ֆիքսված և բջջային ինտերնետի բոլոր օգտվողներին հասանելի է www.playgame.am ռեսուրսը: Իսկ Hi-Line ծառայությունից օգտվող բաժանորդները սերվերին դիմելիս կստանան առավելագույն արագություն` անկախ իրենց սակագնային փաթեթից: www.playgame.am կայքում
խաղալու համար բաժանորդին անհրաժեշտ է ձեռք բերել և տեղադրել համակարգչի վրա Counter-Strike 1.6 խաղի անհատական արտոնագրված տարբերակը:

Пользователи Hi-Line могут играть в Counter-Strike 1.6 в Интернете на максимальной скорости
Компания «АрменТел» (торговая марка «Beeline») в сотрудничестве с ресурсом playgame.am представила первый в Армении лицензированный игровой Интернет-сервер. Игровой сервер доступен по одноименному адресу, посетителям которого в настоящее время предлагается лицензионная версия популярной многопользовательской игры Counter-Strike 1.6 (разработчик Valve Corporation). Презентация сервера состоялась в рамках 5-го Открытого чемпионата Армении по компьютерным играм – у стенда Beeline посетителям было предложено поиграть в режиме он-лайн.
«Он-лайн игры пользуются большой популярностью и, естественно, пользователям комфортней играть на локальных лицензированных серверах. Это позволяет добиваться максимального качества и повышает скорость отклика сервера при игре в реальном времени. Мы уверены, что данный проект позволит значительно повысить качественные характеристики Интернет-доступа, способствуя централизации трафика внутри Армении», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Ресурс www.playgame.am доступен всем пользователям мобильного и фиксированного интернета Beeline, причем абоненты услуги широкополосного доступа Hi-Line при обращении к серверу получают максимальную скорость, независимо от используемого ими тарифного плана. Для игры на сайтеwww.playgame.am абоненту необходимо приобрести и установить на своем компьютере лицензированную клиентскую копию игры Counter-Strike 1.6.