Արման Մելիքյան. «Մեր երկրում դեռ ոչինչ չի փոխվել, որ ՍԴ-ի պահվածքի փոփոխություն ակնկալենք»
Նախագահի նախկին թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը և Անդրիաս Ղուկասյանը երեկ դիմել են ՀՀ Սահմանադրական դատարան: Վերջին տարիներին ՍԴ-ն միշտ «իշխանահաճո» որոշումներ է կայացրել, իսկ ընդդիմությունը միշտ դժգոհ է մնացել այդ որոշումներից:
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Արման Մելիքյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ մեր երկրում դեռ ոչինչ չի փոխվել, որ ՍԴ-ի պահվածքի փոփոխություն ակնկալենք: Ըստ Ա. Մելիքյանի՝ այս անգամ, սակայն, խնդիրը նույնիսկ ՍԴ-ն չէ:
««Ընտրություններ» համապետական միջոցառման սցենարը նախատեսում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ՍԴ դիմելու քայլը: Այսպիսով, վերջինս ճանաչում է ՍԴ-ի իր հայցով ցանկացած որոշում կայացնելու իրավունքը և հետևաբար, նաև պարտավորված է լինելու ընդունել նրա ցանկացած որոշման արդարացիությունը կամ ծայրահեղ դեպքում կդիմի Եվրոպական դատարան: Երկու տարբերակն էլ Հայաստանում ակնկալվող փոփոխությունների իրականացման տեսանկյունից հեռանկար չեն պարունակում»,- ավելացրեց Արման Մելիքյանը:

Арман Меликян: "В нашей стране пока ничего не изменилось, чтобы ожидать изменений в поведении КС"
Бывшие кандидаты в президенты РА Раффи Ованнисян и Андриас Гукасян вчера обратились в Конституционный суд. В последние годы эта судебная инстанция всегда принимала угодные властям решения, а оппозиция каждый раз оставалась недовольна этими решениями.
В беседе с "Hetq" экс-кандидат в президенты Арман Меликян заметил, что в нашей стране пока ничего не изменилось, чтобы ожидать изменений в поведении КС. Однако на этот раз дело даже не в КС, добавил Меликян.
"Сценарий общегосударственного мероприятия под названием "выборы" предусматривает обращение Раффи Ованнисяна в КС. Таким образом, Ованнисян признает право КС принимать любое решение по своему иску, а следовательно будет обязан признать справедливость любого решения, принятого этой инстанцией, либо в крайнем случае обратиться в Европейский суд. Оба варианта с точки зрения ожидающихся в Армении перемен не имеют перспективы",- отметил Арман Меликян.