Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանդիպեց Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի հետ
Այսօր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ընդունեց Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար դեսպան Տրայան Հրիստեային: Քննարկվեցին փետրվարի 18-ին Հայաստանում տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների ընթացքում տեղ գտած զանգվածային ընտրախախտումները, դրանց արդյունքում ստեղծված քաղաքական ճգնաժամը եւ դրանից դուրս գալու ուղիները:
Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության քաղաքական, տնտեսական, մամուլի եւ տեղեկատվության բաժնի ղեկավար Օննո Սիմոնսը եւ քաղաքական խորհրդատու Անդրեյ Դիդենկոն, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանը:
Վաղը Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կհանդիպի Հայաստանում պաշտոնական այցով գտնվող Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության խորհրդարանի՝ Բունդեսթագի ղեկավար Նորբերտ Լամմերթի հետ:
Այսօր Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբի իրավախորհրդատու Կարեն Մեժլումյանը կդիմի Սահմանադրական դատարան հայցով՝ ՀՀ Ընտրական օրենսգրքի 18-րդ հոդվածի 5-րդ մասի սահմանադրականությունը վիճարկելու մասին:

Раффи Ованнисян встретился с руководителем миссии ЕС в Армении
Сегодня Раффи Ованнисян встретился с руководителем миссии ЕС в Армении послом Трайаном Христеа. На встрече обсуждались вопросы, связанные с массовыми нарушениями, имевшими место при проведении президентских выборов 18-го февраля, создавшийся в результате этого политический кризис и пути выхода из последнего.
На встрече присутствовали руководитель политического, экономического, информационного отдела миссии ЕС в РА Онно Симонс и советник по политическим вопросам Андрей Диденко, а также пресс-секретарь штаба Раффи Ованнисяна Овсеп Хуршудян.
Завтра Раффи Ованнисян встретится председателем Бундестага (парламент) Федеративной Республики Германии Норбертом Ламмером, находящимся в Армении с официальным визитом.
Сегодня советник штаба Раффи Ованнисяна по правовой линии Карен Межлумян обратится с иском в Конституционный суд - с обжалованием конституционности 5-ой части 18-ой статьи Избирательного Кодекса РА.