«Միջինքի» հանդիսություն՝ Վիրահայոց թեմում
Թբիլիսիի Հավլաբարի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցում նշանավորվեց Մեծ պահքի 24-րդ օրը, որը հայտնի է «Միջինք» անունով: Հավատացյալներով լեփ-լեցուն եկեղեցում տեղի ունեցավ երեկոյան խաղաղական և հանգստյան ժամերգություն: Հավարտ ժամերգության հոգևոր հայրերի կողմից հանդիսավոր կերպով օրհնվեց ավանդական «Միջինքի» գաթան և այն «Հայարտուն» մշակույթի տան «Անի» համույթի սաների ձեռքով բաժանվեց հավատացյալներին:
Պահպանելով ժողովրդական ավանդույթը «Միջինքի» գաթայի մեջ տեղադրվել էին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից բերված խաչեր: Մեծ երջանկության զգացում ապրեցին այն անձինք, ում ընկել էր տոնական նվերը:
Եկեղեցու հոգևոր դասը երախտագիտության խոսքեր ուղղեց տարվա խաչքավոր Էրիկ Սաֆարյանին և Երիտասարդաց միության անդամ Լարիսա Հարությունյանին «Միջինքի» նշանավորմանը ցուցաբերած իրենց մեծ օժանդակության համար: Այս մասին հայտնում է Վիրահայոց թեմի մամլո դիվանը:

Праздник «Мичинк» (Средина) в Епархии Армянской Апостольской Церкви в Грузии
В церкви Сурб Эчмиадзин города Тбилиси, расположенной на Авлабаре, отметили 24 день Великого поста, который известен как «Мичинк» (Средина). В переполненной верующими церкви прошла вечерняя Божественная литургия. После окончания богослужения духовные отцы церкви провели обряд освящения традиционной праздничной гаты, а члены ансамбля «Ани», который действует при центре культуры «Айартун», раздали ее верующим.
Придерживаясь народной традиции в праздник «Мичинк», в гату положили кресты, привезенные из Первопрестольного Святого Эчмиадзина. Те люди, кому посчастливилось получить праздничный подарок, были несказанно этому рады.
Духовные лица церкви выразили свою благодарность крестному отцу церкви Сурб Эчмиадзин Эрику Сафаряну и члену Молодежной ассоциации Ларисе Арутюнян за оказанную ими поддержку в организации праздника «Мичинк».