Կին լուսանկարիչների ցուցահանդեսների մրցույթ
«4+» դոկումենտալ լուսանկարչության կենտրոնը հայտարարում է Հայաստանում բնակվող կին լուսանկարիչների աշխատանքների ցուցահանդեսների մրցույթ:
Մրցույթի արդյունքում ընտրված հեղինակների աշխատանքները կներկայացվեն անհատական ու խմբակային ցուցահանդեսներում ու կատալոգում: Խմբակային ցուցահանդեսը տեղի կունենա Նորարար փորձառական արվեստի կենտրոնում (ՆՓԱԿ) 2013 թվականի հուլիսին, անհատական ցուցահանդեսները՝ 2013 թվականի օգոստոս-դեկտեմբեր ամիսներին:
Աշխատանքների ընտրությունն ու ցուցադրությունը կկատարեն արտերկրից հրավիրված համադրողներ: Խմբակային ցուցահանդեսը կհամադրի Սվետլանա Բաչեվանովան` ֆոտոլրագրող, համադրող, «Ֆոտոէվիդենս» նախագծի հիմնադիր ու հրատարակիչ, fotoevidence.com:
Ցուցահանդեսների մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ուղարկել հետեւյալ տեղեկություններն ու աշխատանքները [email protected] հասցեին:
- Անուն, ազգանուն
- Հեռախոս
- Կենսագրություն (առավելագույնը 200 բառ), ներառել անհատականցուցահանդեսների մասին տեղեկատվություն:
- Փաստագրական լուսանկարչական նախագիծ/ֆոտոպատմություն (1-2), ընդգրկել առավելագույնը 20 լուսանկար, մինիմալ 1024 կետերկարություն, 72 dpi խտություն: Ընդունվում են նաեւ մուլտիմեդիաաշխատանքներ:
- Նախագծի կամ ֆոտոպատմության նկարագիրը (առավելագույնը 200բառ), յուրաքանչյուր լուսանկարի մակագրությունը:
Հայտերը պետք է ներկայացնել անգլերեն լեզվով:
Վերջնաժամկետը 2013 թվականի մարտի 18-ն է: Վերջնաժամկետից ուշուղարկված կամ ոչ ամբողջական հայտերը չեն ընդունվելու:
«4+»-ը հայ ֆոտոլրագրողների ու դոկումենտալ լուսանկարիչների նախաձեռնություն է, որի նպատակը Հայաստանում ֆոտոլրագրության ու դոկումենտալ լուսանկարչության զարգացումն է, ինչպես նաեւ ոլորտում խնդիրների բարձրաձայնումը, ԶԼՄ-ներում լուսանկարների կարեւորումը:
Ցուցահանդեսների կազմակերպումը իրականացվում է Բաց Հասարակության հիմնադրամների արվեստ եւ մշակույթ ցանցային ծրագրի աջակցությամբ:

4 Plus Documentary Photography Center is announcing a competition for exhibitions of works by female photographers who live in Armenia
The works selected in the competition will be presented in solo and group exhibitions and in a catalog. The group exhibition will take place at the Armenian Center for Contemporary Experimental Art (ACCEA), in July 2013. The solo exhibits will take place in the period from August-December 2013.
The selection and exhibition of the works will be done by invited international curators. The group exhibition will be curated by Svetlana Bachevanova – photojournalist, curator, founder and publisher of  Fotoevidence (fotoevidence.com).
In order to take part in the competition, please send the following information and work to [email protected]:
- Name, last name
- Phone number
- Biography, max 200 words, include information about your solo exhibitions experience.
- Documentary photographic project/photo story (1 or 2 stories), maximum of 20 photos total, at least 1024 pixels on the longer side, 72 dpi compression. Multimedia works are also accepted.
- Description of your project/photo story, max 200 words, and captions for each individual photo.
Please send your application in English. The deadline for applications is March 18, 2013.  Applications sent after the deadline or those that are incomplete, will not be accepted.
4 Plus is an initiative by photojournalists and documentary photographers, whose aim is to develop photojournalism and documentary photography in Armenia, as well as to raise awareness of issues within this field and the importance of photography in media.
The exhibition is made possible through the financial support of the Open Society Foundations – Armenia Arts and Culture Network Program.  For additional information, please write to [email protected].