Արշալույս Թարվերդյանն ընտրվել է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի ռեկտոր
Տեղի է ունեցել կրթության և գիտության նախարարության «Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը, որին մասնակցել է խորհրդի 28 անդամից 25-ը, այդ թվում կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը և այլ պաշտոնյաներ:
Նիստը վարել է ՀԱԱՀ հոգաբարձուների խորհրդի փոխնախագահ Լևոն Սարգսյանը: Օրակարգում ընդգրկված էր ռեկտորի թափուր պաշտոնի մրցույթի հարցը: Առաջադրվել էր մեկ թեկնածու՝ պրոֆեսոր Արշալույս Թարվերդյանը: Նա ներկայացրել է ՀԱԱՀ զարգացման հնգամյա ծրագիր:
Քննարկումից հետո, համաձայն «Բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքի և «Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան» հիմնադրամի կանոնադրության, ՀԱԱՀ հոգաբարձուների խորհրդի գաղտնի քվերակությամբ 5 տարի ժամկետով ՀԱԱՀ ռեկտոր է ընտրվել պրոֆեսոր Արշալույս Թարվերդյանը:

Аршалуйс Тарвердян избран ректором Национального аграрного университета Армении
Состоялось заседание совета попечителей фонда "Национальный аграрный университет Армении", в котором приняли участие 25 из 28 членов, в том числе министр образования и науки Армен Ашотян, мэр Еревана Тарон Маркарян, министр сельского хозяйства Серго Ерицян и др.
Заседание вел заместитель председателя совета попечителей НАУА Левон Саркисян. В повестку был включен вопрос замещения вакантной должности ректора вуза. Была выдвинута одна кандидатура – профессора Аршалуйса Тарвердяна.
После обсуждения совет попечителей тайным голосованием выбрал А.Тарвердяна ректором НАУА сроком на пять лет.