«Վրաստանի հայ համայնք»-ի ներկայացուցիչները հանդիպել են ռեինտեգրացիայի հարցերով նախարարին
2013թ. մարտի 12-ին «Վրաստանի հայ համայնք»-ի վարչության ներկայացուցիչները հանդիպեցին Ռեինտեգրացիայի հարցերով Վրաստանի պետական նախարար պրն Պաատա Զաքարեիշվիլիին: Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են վիրահայությանը հուզող մի շարք հարցեր և խնդիրներ. քննարկվեց բարդությունների լուծելու ուղղիները: Այդ թվում՝ ազգությամբ հայ Վրաստանի քաղաքացիների ներկայացումը տեղական, տարածաշրջանային և կենտրոնական կառավարումներում, տարածաշրջանային և փոքրամասնությունների լեզուների Եվրոպական խարտիայի վավերացման հնարավորությունները, խնդիրները և դժվարությունները կրթական համակարգում (մասնավորապես` դասագրքերի, ուսուցիչների պատրաստում և վերապատրաստում, 2003-2012թթ. հայալեզու դպրոցների օպտիմալացումը Թբիլիսիում, անճշտությունները, օրենսդրությունում խնդիրները) և այլն:
«Վրաստանի հայ Համայնք»-ը ողջունում է Ռեինտեգրացիայի հարցերով Վրաստանի պետական նախարարի մոտեցում և դիրքը, որը նա արտահայտեց վերնշած և այլ հարցերի քննարկման ընթացքում:

«Общины Армян Грузии» встретились с государственным министром Грузии по вопросам реинтеграции
12 марта 2013г. члены правления «Общины Армян Грузии» встретились с государственным министром Грузии по вопросам реинтеграции Паатой Закареишвили. В ходе встречи были представлены стоящие перед армянством Грузии вопросы, обсуждены пути решения имеющихся проблем и сложностей.
В том числе: представленность армян, граждан Грузии, в местном, региональном и центральном правлениях; возможности ратификации европейской хартии региональных языков и языков меньшинств; проблемы и сложности в системе образования, (в частности- вопросы учебников; подготовки и переподготовки учителей; оптимизированных в периоде 2003-12гг. армяноязычных школ г.Тбилиси; неточностей в законодательстве); и др.
«Община Армян Грузии» приветствует позицию и подходы государственного министра Грузии по вопросам реинтеграции, высказанные им во время обсуждения выше перечисленных и других вопросов.