Ստեղծվում է «Բարև» ազգային հիմնադրամ
«Ժառանգության» ներկայացուցիչները ՀՀ տարբեր քաղաքացիներից տարբեր առաջարկություններ են ստանում` որևէ կերպ շարժմանն աջակցելու բովանդակությամբ: Այդ առաջարկներից մեկի հաստատման մասին այսօր Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքում հրապարակեց «Ժառանգության» անդամ Անահիտ Բախշյանը: Սկսված շարժումը այսուհետև կունենա անվանում և կարգավիճակ. «Բարև» ազգային հիմնադրամ:
Հանրահավաքում այսօր ելույթ ունեցավ նաև «Սպառողների միության» նախագահ Արմեն Պողոսյանը: Նա հայտարարեց, որ Հայաստանում կեղծված է սնունդը, կեղծված են նաև ընտրությունները:
Լոռվա մարզի նախկին մարզպետ Վիգեն Խաչատրյանն էլ նշեց, որ Սերժ Սարգսյանի մասին ասված այն խոսքերը, որ նա ընտրություններում չի պարտվել, ճիշտ է, քանի որ «նա ոչ թե պարտվել է, այլ տապալվել է»: «Առաջ Հայաստան» կարգախոսը, ըստ Վ. Խաչատրյանի, իսկապես իրականություն է դարձել, քանի որ, եթե համեմատվի ՀՀԿ-ական պաշտոնյաների գույքի և եկամուտների հայտարարագրեն այն ժամանակ և հիմա, ապա ակնհայտ «առաջընթաց» կա, քանի որ նրանց եկամուտներն աճել են: Հիմա էլ «Ապահով Հայաստան» են ուզում կառուցել, որովհետև իրենք արդեն ապահովվել են, հիմա էլ ուզում են Հայաստանն ապահովել:
Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի նախկին ռեկտոր Սուրեն Զոլյանն էլ նշեց, որ եկել է Ազատության հրապարակ` իր խախտված իրավունքը պաշտպանելու համար` ունենալ օրինական իշխանություն: Վերջինս խոստովանեց, որ չնայած ինքը Անդրիաս Ղուկասյանի օգտին է քվեարկել, բայց ինքը ժողովրդի մասնիկն է: Եվ ժողովուրդն ընտրել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանին:

Создается Национальный фонд «Барев»
Представители партии «Наследие» получают предложения от различных граждан, желающих в той или иной форме содействовать движению. О принятии одного из этих предложений на проходящем в эти минуты митинге на площади Свободы сообщила член «Наследия» Анаит Бахшян. Начавшееся движение впредь будет называться  Национальный фонд «Барев» («Здравствуй»).
Сегодня на митинге выступил также председатель Союза потребителей Армен Погосян, который заявил, что в Армении фальсифицируются не только продукты питания, но и выборы.
Бывший губернатор Лорийской области Виген Хачатрян отметил, что слова Сержа Саргсяна о том, что он не проиграл выборы, соответствуют действительности, поскольку Саргсян «не проиграл, а провалился» на выборах.
По словам В.Хачатряна, выдвинутый республиканцами лозунг «Вперед, Армения!» действительно претворен в жизнь: если сравнить декларации об имуществе и доходах членов Республиканской партии Армении вчера и сегодня, то «прогресс» станет очевиден – их доходы выросли. А сейчас власти хотят построить «обеспеченную Армению», потому что себя они уже обеспечили и теперь хотят обеспечить Армению.
Бывший ректор Государственного лингвистического университета им.Брюсова Сурен Золян отметил, что пришел на площадь Свободы защищать свое попранное право иметь законную власть. Золян признался, что голосовал за Андриаса Гукасяна, однако он является частицей народа, а народ выбрал Раффи Ованнисяна.