Գյումրիում բուժօգնության դիմողների տանը հայտնաբերվել է բուժաշխատողի դիակը
Երեկ` ժամը 23:30-ին, շտապօգնության կայանից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Կոմինտերնի փողոցի տներից մեկը կանչով մեկնած բուժաշխատողների հետ նույն տան բնակիչները վիճաբանում են:
Մեկնած օպերատիվ խումբը նշված հասցեում հայտնաբերել է շտապօգնության բրիգադայի բուժաշխատող, 1946 թ. ծնված Աշոտ Գրիգորյանի դիակը` ճակատի և այտոսկրի աջ մասում քերծված վնասվածքի հետքով:
«Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Հանգամանքները պարզվում են: Կատարվում է նախաքննություն»,- հայտնում է ոստիկանությունը:

В Гюмри в доме больного был обнаружен труп врача "Скорой помощи"
Вчера в 23.30 со станции "Скорой помощи" в полицию поступило сообщение о том, что жители дома по адресу ул.Коминтерна вступили в конфликт с выехавшей на вызов по данному адресу бригадой медработников.
Прибывашая на место происшествия оперативная группа обнаружила труп врача бригады "Скорой помощи", 65-летнего Ашота Григоряна со следами телесного повреждения на лице в виде царапины на скуле.
«Назначена судмедэкспертиза. Обстоятельства выясняются, проводится предварительное следствие»,- сообщает полиция.