Զարուհի Փոստանջյանը` վարչապետին. «Փաստորեն, Ձեր մեջ արդեն մարել է հեղափոխական լինելու ցանկությունը»
Քիչ առաջ ՀՀ ԱԺ-ում հարցուպատասխանի ժամանակ «Ժառանգության» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին հարց ուղղեց, թե արդյոք վերջինս պատրաստվում է գնալ մարտի 22-ին` ժամը 18:00-ին, Ազատության հրապարակում նախատեսված հաղթահավաքին:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը պատասխանեց, որ ինքն այդ օրը չի մասնակցի Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանրահավաքին, քանզի իր աշխատանքային օրակարգը այլ կարևորագույն միջոցառումներով է լեցուն:
Վարչապետը նշեց, որ Զարուհի Փոստանջյանը քաղաքական բանավեճը տեղափոխել է վիրավորանքների դաշտ. «Տեղին չէ այս հեղինակավոր դահլիճը դարձնել այդպիսի բանավեճի տեղ, ընդհանրապես նման ոճի վիրավորանքների, խոսակցության չի կարելի վերածել, դա վատ ճանապարհ է և շատ վատ տեղ է տանելու»,- ասաց վարչապետը և առաջարկեց քաղաքակիրթ ձևաչափի մեջ մնալ:
Տիգրան Սարգսյանը նշեց, որ իրենք հարգալից են վերաբերում «Ժառանգության» ներկայացուցիչների տեսակետներին, գնահատականներին, և խնդրեց, որպեսզի իրենց քաղաքական թիմին, գնահատականներին նույնպես հարգանքով վերաբերվեն:
«Փաստորեն, ես ճիշտ հասկացա` Ձեր մեջ արդեն մարել է հեղափոխական լինելու ցանկությունը»,- արձագանքեց Զարուհի Փոստանջյանը և հույս հայտնեց, որ հեղափոխությունը վարչապետի մեջ նորից կարթնանա:

Заруи Постанджян премьер-министру: "В Вас фактически угасло желание быть революционером"
Сегодня во время правительственного часа в Национальном Собрании депутат фракции "Наследие" Заруи Постанджян поинтересовалась у премьер-министра Тиграна Саркисяна, собирается ли он 22 марта в 18.00 пойти на запланированный на площади Свободы митинг победы.
Премьер ответил, что не примет участия в этом митинге Раффи Ованнисяна, поскольку его рабочий график насыщен другими важными мероприятиями.
Тигран Саркисян отметил, что Заруи Постанджян перевела политическую дискуссию в поле оскорблений. "Негоже использовать этот авторитетный зал для подобных дискуссий и вообще для подобного рода оскорблений. Это плохой путь, который ведет в нехорошее место",- отметил глава правительства, предложив остаться в цивилизованном формате.
Т.Саркисян также отметил, что они с уважением относятся к подходам и оценкам представителей "Наследия", и попросил с таким же уважением относиться и к подходам их политической команды.
"Я фактически правильно поняла: в Вас уже угасло желание быть революционером",- сказала Заруи Постанджян, выразив надежду, что когда-нибудь в премьер-министре вновь проснется революционный дух.