Սահակաշվիլին Ջավախքում է
Այսօր Ջավախք է այցելել Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին: Ախալքալքի շրջանի Արագվա գյուղում այս րոպեներին սպասում են նախագահ Սահակաշվիլիին, ով գյուղում «Վրացերեն երկրորդ լեզու» ծրագրի ընթացքին ծանոթանալու համար է այցելելու Արագովա:
Տվյալ ծրագիրը անձամբ Միխեիլ Սահակաշվիլու նախաձեռնությունն էր, որը գործում է գյուղում 2009 թվականից: Ծրագիրը իրականացնում էր Վրաստանի կրթության եւ գիտության նախարարությունը:
Ուսուցչուհի Մաիա Գելաշվիլին, ով ծրագրի շրջանակներում Արագովա գյուղում ուսուցանում էր վրացերեն, ասում է, որ տեղացիների կողմից տվյալ ծրագրի նկատմամբ հետաքրքրությունը մեծ էր: Այս մասին հայտնում է «Ախալցխայի վերածնունդ» կայքը:

Саакашвили в Джавахке
Президент Грузии Михеил Саакашвили сегодня посетил Джавахк. В эти минуты президента ждут в селе Арагва Ахалкалакского района, куда Саакашвили должен прибыть с целью ознакомления с ходом осуществления программы «Грузинский – второй язык».
Эта программа, являющаяся личной инициативой Михеила Саакашвили, осуществляется в селе с 2009 г. Министерством образования и науки Грузии.
Учительница Мария Гелашвили, преподающая грузинский язык в Арагве, говорит, что местные жители проявляют большой интерес к этой программе. Об этом сообщает сайт «Возрождение Ахалцихи».