Նախագահի մամլո խոսնակը արձագանքել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նամակին
«Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՝ ս. թ. մարտի 26-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին հասցեագրված նամակի վերաբերյալ հարկ է արձանագրել երեք հանգամանք.
1. Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մշտապես աչքի է ընկել մեծ համբերատարությամբ, և նա միշտ կառուցողական է իր քայլերում,
2. Նախագահի՝ ս. թ. մարտի 25-ի նամակում արված առաջարկությունը դեռ շարունակում է մնալ ուժի մեջ՝ չնայած հրապարակից հնչող անհիմն վերջնագրերի լեզուն ժամ առ ժամ նվազեցնում է դրա արդիականությունը,
3. Նախագահի հանդիպումները կազմակերպվում են վաղօրոք պլանավորված արարողակարգով, կանխավ ամրագրված ժամերի և տեղի են ունենում նախագահական նստավայրում:

Serzh to Raffi: Make an Appointment and We'll Meet at 26 Baghramyan
In response to the statement issued yesterday by Raffi Hovannisian, Presidential Press Spokesman Armen Arzoumanyan today issued the following communiqué:
1 – President Serzh Sargsyan has always been noted for his patience and he is always constructive in his actions.
2 – The proposals made by the president in his letter of March 25 remain in force, even though the language of baseless deadlines being announced from Liberty Square decrease their relevancy by the hour.
3 – Meetings with the president are organized in advance, at a previously agreed upon time and at the Presidential Residence.