Դժբախտ պատահար` Արմավիրի քաղաքապետի և Ռուբեն Հայրապետյանի ավազի հանքում
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը հայտնում է, որ երեկ` ժամը 18.50-ին, տեղեկություն է ստացել, որ Արմավիրի մարզի Գետաշեն գյուղի մոտակա ավազի հանքում տեղի է ունեցել դժբախտ պատահար, որի հետևանքով քաղաքացի է մահացել:
Պարզվել է, որ «Արմավիր Շին» ՍՊԸ-ին պատկանող ավազահանքի տարածքում հանքավայրի աշխատակից` 1981 թ. ծնված Գառնիկ Մարգարյանը, դեռեւս չպարզված հան­գամանքներում, հայտնվել է ստորամբարձչի (էլեվատոր) գլանաձեւ լիսեռի արանքում, ինչի հետեւանքով ստացված մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել է:
«Արմավիր Շին» ՍՊԸ-ի հիմնադիրները, ըստ ՀՀ էլեկտրոնային ռեգիստրի տվյալների, Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանն է և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը: Հիշեցնենք, որ նրանք խնամիական հարաբերություններ ունեն միմյանց հետ:

Несчастный случай на песчаном карьере, принадлежащем мэру Армавира и Рубену Айрапетяну
Вчера в 18.50 в МЧС РА поступило сообщение о том, что на песчаном карьере близ села Геташен Армавирской области произошел несчастный случай, вследствие которого умер молодой мужчина.
Выяснилось, что работник песчаного карьера, принадлежащего ООО «АрмавирШин», Гарник Маркарян, 1981 г. р., при невыясненных пока обстоятельствах оказался зажатым внутри элеватора. От полученных повреждений он умер на месте.
Согласно электронному регистру РА, учредителями ООО «Армавир Шин» являются мэр города Армавира Рубен Хлгатян и президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян. Напомним, что они состоят в родственных отношениях.