Եղեգնաձորում կհնչի հոլիվուդյան հանրահայտ ֆիլմերի երաժշտությանը
Ապրիլի 5-ին Եղեգնաձորի մշակույթի տանը տեղի ունենա «Երիտասարդները երիտասարդների համար Hollywood Non-Stop» բացառիկ համերգային ծրագիրը, որի նպատակն է մատչելի և հասանելի երաժշտությամբ երիտասարդներին ուղղորդել դեպի դասական երաժշտություն:
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը հանդես կգա հոլիվուդյան կինոարվեստի գլուխգործոց դարձած հանրահայտ ֆիլմերի երաժշտության կատարմամբ: Կհնչեն Մոնտի Նորման, Գրեգ Քեմփ, Հովարդ Շոր, Ջորջ Գերշվին, Ջոն Ուիլյամս, Հանս Զիմմեր, Ջեյմս Հորներ, Էնիո Մորիկոնե, Լեոնարդ Բերնշթայն, Նինո Ռոտա, Հենրի Մանցինի, Լալո Շիֆրին, Կառլոս Գարդել:
«Երիտասարդները երիտասարդների համար Hollywood Non-Stop» ծրագիրը շարունակական է. առաջիկայում այն կներկայացվի նաև այլ մարզերի երաժշտասեր հասարակությանը։
Ծրագիրը կազմակերպում են Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը:

В Ехегнадзоре прозвучит музыка к известным голливудским фильмам
5 апреля в Доме культуры города Ехегнадзора состоится концерт "Молодые для молодых – Hollywood Non-Stop", цель которого с помощью доступной и понятной музыки приобщить молодежь к классике.
Государственный молодежный оркестр Армении исполнит музыку к ставшим уже шедеврам известным голливудским фильмам. Прозвучат произведения Монти Нормана, Грега Кемпа, Говарда Шора, Джорджа Гершвина, Джона Уильямса, Ганса Чиммера, Джеймса Хорнера, Энио Мориконе, Леонарда Бернстайна, Нино Рота, Генри Манцини, Лало Шифрина, Карлоса Гардела.
Программа "Молодые для молодых – Hollywood Non-Stop" будет иметь продолжение – в ближайшее время молодежный симфонический оркестр выступит перед слушателями других областей.
Инициаторами программы являются Государственный молодежный оркестр Армении, посольство США в РА и Молодежный фонд Армении.