ՀՀ փոխվարչապետը մասնակցել է ԵԽ տեղական ու տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի հանձնաժողովի նիստի բացմանը
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանն այսօր մասնակցել է Եվրախորհրդի տեղական ու տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի Ընթացիկ հարցերի հանձնաժողովի նիստի բացմանը եւ հանդես եկել ողջույնի խոսքով:
Հանձնաժողովի նիստն անցկացվում է հայկական կողմի հրավերով: Եվրախորհրդի տեղական ու տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի Ընթացիկ հարցերի հանձնաժողովն զբաղվում է սոցիալական համախմբվածության, կրթության, մշակույթի եւ կայուն զարգացման խնդիրներով, ինչպես նաեւ սահմանում է տեղական եւ տարածքային իշխանությունների դերը` հանրության առջեւ ծագող հիմնական մարտահրավերների դեպքում:
2010 թ. հոկտեմբերին հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել ԵԽ տեղական ու տարածքային իշխանությունների Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար, «Հայաստանի համայնքների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Էմին Երիցյանը:
Նիստի ընթացքում մասնավորապես կքննարկվեն հանձնաժողովի աշխատանքային ծրագիրը եւ Ստրասբուրգում հոկտեմբերին կայանալիք հաջորդ նիստում ներկայացվելիք զեկույցները:

Вице-премьер РА присутствовал на открытии заседания комиссии Конгресса местных и региональных властей СЕ
Вице-премьер Армении Армен Геворкян принял сегодня участие в открытии заседания комиссии по текущим вопросам Конгресса местных и региональных властей Совета Европы и выступил с приветственным словом. Заседание комиссии проводится в Армении по приглашению армянской стороны.
Комиссия по текущим вопросам Конгресса местных и региональных властей Совета Европы занимается вопросами социальной сплоченности, образования, культуры и устойчивого развития, а также определяет роль местных и региональных властей в случае возникновения основных вызовов перед обществом.
В октябре 2010 г. председателем комиссии был избран руководитель делегации Армении в Конгрессе местных и региональных властей СЕ, председатель “Союза общин Армении” Союза юридических лиц  Эмин Ерицян.
В ходе заседания были также обсуждены рабочая программа комиссии и доклады, которые будут представлены в ходе следующего заседания в Страсбурге.