Գյումրի-Երեւան քայլերթ կկազմակերպվի
Սիրով ձեզ տեղեկացնում ենք, որ մի խումբ գյումրեցիների նախաձեռնությամբ քայլերթ ենք իրականացնելու` Գյումրու Թատերական հրապարակից դեպի Երեւանի Ազատության հրապարակ` մասնակցելու ապրիլի 9-ին կայանալիք հաղթահավաքին:
Սա բողոքի ակցիա է, որով մեր դժգոհությունն ենք հայտնում 2013 թվի փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների զանգվածային կեղծիքների եւ պաշտոնական արդյունքների դեմ:
Մեր նպատակը հստակ է. պայքարելու ենք մինչեւ արդարության հաղթանակը: Ինչպես ասում են` «Արդարությունը հիվանդանում է, բայց չի մահանում»: Քայլերթի ողջ ընթացքում մեզ կուղեկցի «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Բոլոր ցանկացողները կարող են միանալ մեր քայլերթին: Քայլերթը սկսելու ենք ապրիլի 7-ին` առավոտյան ժամը 9.00-ին` Գյումրու Թատերական հրապարակից:
Գյումրի-Երեւան ճանապարհի բոլոր քաղաքների եւ գյուղերի բնակիչները, ովքեր ցանկություն կունենան մասնակցել քայլերթին, մեզ կարող են միանալ ճանապարհից. միասին կշարունակենք մեր երթը դեպի Երեւան:
Այս քայլերթը քաղաքացիական նախաձեռնություն է, որը կատարվում է օրենքի շրջանակներում: Մանրամասների համար կարող եք այցելել «Ժառանգության» Գյումրու գրասենյակ` ժամը 15.00-18.00-ը:

Будет организован марш протеста Гюмри – Ереван
Сегодня было распространено сообщение о том, что по инициативе группы гюмрийцев организуется марш протеста, который начнется на Театральной площади Гюмри и завершится на площади Свободы в Ереване, где участники акции примут участие в предстоящем 9 апреля победном митинге.
"Это акция протеста, посредством которой мы выражаем недовольство массовыми фальсификациями, осуществленными во время президентских выборов 18 февраля 2013 г., и официальными результатами голосования.
Наша цель – утверждение справедливости. В ходе проведения всего марша нас будет сопровождать заместитель председателя партии "Наследие" Армен Мартиросян.
Присоединиться к маршу могут все желающие. Акция стартует 7 апреля в 9.00 утра с Театральной площади в Гюмри.
Жители всех городов и сел, расположенных вдоль автомагистрали Гюмри-Ереван при желании могут присоединиться к нашему маршу, и мы вместе направимся в Ереван.
Эта акция представляет собой политическую инициативу, которая осуществляется в рамках закона. Для получения дополнительной информации можно обратиться в гюмрийский офис партии "Наследие" с 15.00 до 18.00",- говорится в сообщении.
В нем также приводятся контактные номера телефонов членов инициативной группы: 093363406 – Лева, 093907793 – Меликсет.