«Հարձակում»՝ Լևոն Բարսեղյանի ավտոմեքենայի վրա
Ապրիլի 3-ի լույս 4-ի գիշերը՝ ժամը 1:30-5:45-ի միջակայքում, անհայտ անձինք կոտրել են Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ, Գյումրու ավագանու անդամ Լևոն Բարսեղյանի անձնական օգտագործման ավտոմեքենայի ապակին և դուռը, փորձել են կողոպտել մեքենայի սարքավորումներից մի քանիսը, կոտրել են մի քանի սարք և գողացել են թվային հիշողության 2 հասարակ սարքեր, ոչ այնքան կարևոր փաստաթղթերի էլեկտրոնային տարբերակներով: Պատճառել են նյութական շոշափելի վնաս: Ոստիկանությունը քրեական գործ է հարուցում:
Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբը չի բացառում, որ տեղի ունեցածը սովորական կողոպուտի փորձ է, սակայն հիշեցնում է, որ վերջին 8 տարում սա ակումբի և աշխատակիցների գույքի նկատմամբ կատարված 8-րդ հարձակումն է, որոնցից մեկի ժամանակ' 2008 թ. մարտի 21-ի գիշերը, հրկիզվեց Լ.Բարսեղյանի վարած մեքենան, իսկ ավելի վաղ' հունվարի 18-ի գիշերը, փորձեցին հրկիզել ակումբի շենքը, բայց կարողացան այրել միայն պատուհանը:

«Нападение» на автомобиль Левона Барсегяна
В ночь с 3-го на 4-е апреля, между 1.30 и 5.45, неизвестные лица, разбив стекло на дверце личного автомобиля председателя совета журналистского клуба "Аспарез", члена совета старейшин города Гюмри Левона Барсегяна, попытались похитить часть находившейся в машине аппаратуры. Другая часть была разбита, похищены электронные версии не очень важных документов. В результате Л.Барсегяну причинен значительный материальный ущерб. Полиция возбудила уголовное дело.
Журналистский клуб "Аспарез" не исключает, что произошелшее является обычной попыткой грабежа, но вместе с тем напоминает о том, что за последние 8 лет это восьмое посягательство на имущество клуба и его сотрудников. Во время одного из таких посягательств, совершенных в ночь на 21 марта 2008 г., был подожжен автомобиль Л.Барсегяна, а до этого, ночью 18 января, была предпринята попытка поджечь здание клуба, однако сгорело лишь окно.