Գագիկ Ծառուկյանը մեկնել է արտերկիր, որ չմասնակցի՞ նախագահի երդման արարողությանը
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ Գագիկ Ծառուկյանը վաղը չի մասնակցելու մարզահամերգային համալիրում կայանալիք ԱԺ հատուկ նիստին, որը նվիրված է նախագահի երդման արարողությանը: Ըստ մամուլի խոսնակի` ԲՀԿ առաջնորդը նախօրեին մեկնել է արտերկիր:
Իվետա Տոնոյանից փորձեցինք տեղեկանալ, թե ի՞նչ նպատակով է Գագիկ Ծառուկյանը մեկնել արտերկիր: Մամուլի խոսնակը, լսելով հարցը, անջատեց հեռախոսը:
Իսկ ԲՀԿ մամուլի քարտուղար, պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը տեղեկացրեց, որ ԲՀԿ խմբակցության մասնակցության մասին քննարկումներ չեն եղել: Հարցին, թե ինքը մասնակցելու է նիստին, Տ. Ուրիխանյանը խոստացավ պատասխանել վաղը:

Гагик Царукян уехал за границу, чтобы не участвовать в церемонии инаугурации президента РА?
Пресс-секретарь председателя партии «Процветающая Армения Гагика Царукяна Иветта Тоноян сообщила «Hetq», что лидер ППА не примет участия в предстоящем завтра в Спортивно-концертном комплексе специальном заседании Национального Собрания, посвященном инаугурации президента РА. По словам пресс-секретаря, накануне лидер ППА уехал за границу.
Когда же мы попытались выяснить у Иветты Тоноян, с какой целью Царукян покидает страну, пресс-секретарь лидера ППА отключила телефон.
В свою очередь пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян сообщил, что обсуждения вопроса об участии фракции ППА в инаугурации не было. На вопрос, примет ли Тигран Уриханян участие в специальном заседании парламента, пресс-секретарь ППА сказал, что ответит на этот вопрос завтра.