Անդրիաս Ղուկասյանը կոչ արեց նստացույց սկսել
Քիչ առաջ նախագահի նախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը Բաղրամյան պողոտայի սկզբնամասում հավաքված մարդկանց հայտարարեց, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը իր համակիրների հետ գնացել է Ծիծեռնակաբերդ:
Անդրիաս Ղուկասյանն ասաց, որ ով ուզում է միանալ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, կարող է Սարյան փողոցով գնալ Ծիծեռնակաբերդ, իսկ ով համարում է, որ պետք է մնա Բաղրամյան պողոտայում, ապա պետք է ենթարկվի 3 կանոնի:
Անդրիաս Ղուկասյանը հնչեցրեց այդ կանոնները.
«1-ին. մենք սկսում ենք նստացույց:
2-րդ. ոչ մեկ ոչ մի ոստիկանի որևէ հարված կամ որևէ բռնություն թույլ չի տալիս իրեն իրականացնել:
3-րդ. եթե ոստիկանությունը սկսի իր գործողությունները (իսկ նա դրա իրավունքն ունի), մարդիկ դիմադրում են՝ առանց ուժ գործադրելու»:

Андреас Гукасян призвал начать сидячую забастовку
Несколько минут назад бывший кандидат в президенты РА Андриас Гукасян сообщил участникам шествия, находящимся в начале проспекта Баграмяна, что Раффи Ованнисян вместе со своими сторонниками направился к Цицернакаберду.
Гукасян сказал, что желающие присоединиться к Раффи Ованнисяну могут пойти по улице Сарьяна, те же, кто считает своим долгом остаться на проспекте Баграмяна, должны придерживаться трех правил:
• мы начинаем сидячую забастовку,
• не допускать никаких насильственных действий по отношению к полицейским,
• в случае, если полиция начнет свои действия (а она имеет на это право), оказывать сопротивление без применения силы.