Ոստիկանությունը բացեց Բաղրամյան փողոցը
Հենց նոր ավարտվեց «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի բանակցությունը: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարեց, որ ոստիկանները ճանապարհը կբացեն, իրենք կանցնեն Բաղրամյան փողոցով, կանցնեն Բաղրամյան 26 շենքի մոտով: Չնայած Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նշեց, որ «ամեն մեկը ազատ է ըստ Սահմանադրության՝ խոսելու, արտահայտվելու», բայց ինքն առաջարկում է Բաղրամյանով բարձրանալիս երգել ազգային օրհներգը:
Այնուհետև կթեքվեն Պռոշյան փողոցով և կհասնեն Ազատության հրապարակ, բարի գիշեր կմաղթեն միմյանց և կհանդիպեն ապրիլի 12-ին:

Полиция сняла оцепление на проспекте Баграмяна
Только что завершились переговоры между лидером партии "Наследие" Раффи Ованнисяном и начальником Полиции РА Владимиром Гаспаряном. Раффи Ованнисян сообщил, что полицейские снимут оцепление, участники шествия направятся по проспекту Баграмяна и пройдут мимо здания номер 26.
И хотя лидер "Наследия" отметил, что "в соответствии с Конституцией каждый свободен говорить и высказывать свое мнение", однако он предлагает, проходя по проспекту Баграмяна, петь национальный гимн.
Раффи Ованнисян также сообщил, что шествие свернет на улицу Прошяна, а затем направится на площадь Свободы, где они попрощаются и встретятся уже 12 апреля.