ԱԺ պատգամավորն ու ավագանու թեկնածուն մոտ 51 միլիոն դրամանոց ժամացույց ունի
Ազգային ժողովի ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը Երեւանի ավագանու ընտրություններում ԲՀԿ-ի ցուցակի երկրորդ համարն է:
Դեռեւս 2012թ. խորհրդարանական ընտրության ժամանակ նա միակ պատգամավորն էր, որ «Զենեյր CH-701 STOL» մակնիշի երկու սեփական ինքնաթիռ էր հայտարարագրել: Սակայն հետագայում երկու ինքնաթիռներն էլ Գուրգեն Արսենյանը նվիրել է ԼՂՀ կառավարությանը:
Որպես ավագանու թեկնածու Գուրգեն Արսենյանը պակաս կարողության տեր չէ եւ ինքնաթիռների բացակայությունն ամենեւին չեն անդրադարձել նրա եկամուտների ու գույքի վրա:
Այս ընտրություններին Գուրգեր Արսենյանը հայտարարագրել է 5 շենք եւ շինություն Երեւան, իսկ մեկը` Թբիլիսի քաղաքներում: Երեւանում նա ունի 3 միավոր հողատարածք, մեկ միավոր հողատարած` Գյումրիում, իսկ Արմավիրում` 4 միավոր:
Ավագանու թեկնածուն ունի «Լեքսուս LS600HL», «Ռենջ Ռովեր Super Chargeo» եւ «Տոյոտա Պրադո» մակնիշի 3 ավտոմեքենա:
Նշված անշարժ եւ շարժական գույքն ավագանու թեկնածուին պատկանում է ընդհանուր համատեղ սեփականության իրավունքով:
Պարզվում է ՝Գուրգեն Արսենյանը թանկարժեք ժամացույցների սիրահար է: Նա ունի 51 միլիոն 300 հազար դրամ արժողության «Բրեգետ» ժամացույց, ինչպես նաեւ 38 հազար 500 դոլար արժողության բժշկական սարքավորումներ:
Ինչ վերաբերում է Գուրգեն Արսենյանի եկամուտներին, ապա նա ամենեւին էլ աշխատավարձի հույսին չէ:
2012թ. մարտի 1-ից մինչեւ այս տարվա մարտի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ավագանու թեկնածուն ստացել է մեծ եկամուտներ:
| Աշխատավարձ | Ազգային ժողով | 2.269.740 | դրամ |
| Շահաբաժին | «ԱՐՍՕՅԼ» ՓԲԸ | 430.900.000 | դրամ |
| Շահաբաժին | «Յունիքորն գրուպ» ՓԲԸ | 12.418.370 | դրամ |
| Վարձավճար | «ԱՐՍՕՅԼ» ՓԲԸ | 14.040.000 | դրամ |
| Վարձավճար | «Յունիքորն գրուպ» ՓԲԸ | 2.160.000 | դրամ |
| Վարձավճար | «Յունիքորն թրեյդ» ՓԲԸ | 1.080.000 | դրամ |
| Փոխառություն | «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ | 102.530 | ԱՄՆ դոլար |
| Փոխառություն | «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ | 25.700 | ԱՄՆ դոլար |
| Տոկոսներ | «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ | 30.037.346 | դրամ |
Մարտի 16-ի դրությամբ Գուրգեն Արսենյանն ունեցել է մոտ 402 միլիոն 521 հազար դրամ, 5 միլիոն 968 հազար 386 դոլար եւ 20 հազար 136 եվրո: Ավագանու թեկնածուն արժեթղթեր եւ այլ ներդրումներ ունի 10 ընկերություններում:

Депутат НС и кандидат в совет старейшин Еревана носит часы за 51 млн драмов
Депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Национального Собрания Гурген Арсенян занимает второе место в списке кандидатов ППА в совет старейшин Еревана.
Еще на парламентских выборах 2012 г. Арсенян был единственным кандидатом в депутаты, который задекларировал два собственных самолета «Зенейр CH-701 STOL». В дальнейшем оба самолета он подарил правительству Нагорно-Карабахской Республики.
Однако отсутствие самолетов никак не сказалось на доходах и состоянии депутата, выдвинутого в столичный совет старейшин.
На предстоящих выборах Гурген Арсенян задекларировал 5 зданий и сооружений в Ереване и одно – в Тбилиси. Он также владеет тремя земельными участками в Ереване, одним участком в Гюмри и четырьмя участками в Армавире.
Кандидат в совет старейшин Еревана имеет три автомобиля марок «Лексус LS600HL», «Рендж Ровер Super Chargeo» и «Тойота Прадо».
Указанное движимое и недвижимое имущество принадлежит Гургену Арсеняну на правах совместной собственности.
Кроме того, кандидат является большим любителем дорогих часов. Он имеет часы «Брегет» стоимостью 51 млн 300 тысяч драмов, а также медицинское оборудование стоимостью 38 тыс. 500 долларов.
Что касается доходов Гургена Арсеняна, то он, разумеется, не живет на одну зарплату.
В период с 1 марта 2012 г. по 1 марта с.г. кандидат в совет старейшин получил большие доходы.
Зарплата |
Национальное Собрание |
2.269.740 |
драмов |
Доля прибыли |
ЗАО «Арсойл» |
430.900.000 |
ЗАО «Юникорн групп» |
12.418.370 |
Прибыль от сдачи в аренду |
14.040.000 |
ЗАО«Юникорн групп» |
2.160.000 |
1.080.000 |
Займ |
ЗАО «Америабанк» |
102.530 |
долларов США |
25.700 |
Проценты |
30.037.346 |
По положению на 16 марта Гурген Арсенян имел около 402 млн 521 тыс. драмов, 5 млн 968 тыс. 386 долларов и 20 тыс. 136 евро.