Որքա՞ն է վճարում Տիգրան Կարապետյանը մեկ ժամանոց եթերի համար
Ժողովրդական կուսակցության նախագահ, «ԱԼՄ հոլդինգի» նախագահ Տիգրան Կարապետյանը մոտ 5.000 դոլար է վճարում հայկական հեռուստատեսությամբ մեկ ժամ ելույթ ունենալու համար: Այս մասին այսօրվա մամուլի ասուլիսում ասաց Տիգրան Կարապետյանը` տարակուսանք հայտնելով, որ հեռուստաընկերությունները նման բարձր գինը հիմնավորում են նրանով, թե այժմ նախըտնտրական շրջան է, այնինչ Ազգային ժողովի հերթական ընտրություններին դեռ մեկ տարուց ավելի ժամանակ կա:
Երբ լրագրողները հարցրին, թե որ հեռուստաընկերությունն է նման բարձր գին պահանջում, Տիգրան Կարապետյանն ասաց. «Ես չեմ ուզում դա ասել, բայց հավատացեք: Քաղաքական ժամը, որ քաղաքական ելույթ ունենաս, մոտավորապես այդ էդ գնի է հասնում, ցավոք»:
«ԱԼՄ»-ի եթերազրկումից հետո Տիգրան Կարապետյանն ասել էր, որ պատրաստվում է Ռուսաստանի իր գործընկերներից միլիոնների հասնող օժանդակություն ստանալ և մարզային հեռարձակման հնարավորություն ձեռք բերել: Այսօր «ԱԼՄ հոլդինգի» նախագահն ասաց, որ նման հնարավորություն դեռ չկա:
«Ժամանակին ես որ ասում էի` ինչի ինձ ուրիշ եթերներ չեն հրավիրում, ասում էին. «Դե, դուք եթեր ունեք, պրն Կարապետյան, ուրիշ տեղ ինչո՞ւ Ձեզ հրավիրենք»: Հիմա եթեր չունենք, մեկ է` չեն հրավիրում»,- ասաց Տիգրան Կարապետյանը:

Сколько заплатил Тигран Карапетян за одночасовой эфир?
Около 5.000 долларов председатель Народной партии, глава холдинга “АЛМ” Тигран Карапетян заплатил за свое одночасовое выступление в эфире армянского телевидения. Об этом сегодня на пресс-конференции собщил сам Т.Карапетян, выразив недоумение тем, что столь высокую плату телекомпании обуславливают предвыборным периодом, хотя до очередных выборов в Национальное Собрание еще больше года.
На вопрос журналистов, какая телекомпания запросила такую сумму, лидер НП сказал: “Я сейчас не хочу называть телекомпанию, но поверьте, за политическое выступление, к сожалению, запрашивают такую цену”.
После того, как телекомпания “АЛМ” лишилась эфира, Тигран Карапетян заявил, что имеет возможность получить от своих российских партнеров помощь в размере нескольких миллионов и добиться областного вещания. Сегодня глава холдинга “АЛМ” сообщил, что такой возможности пока нет.
“В свое время, когда я спрашивал, почему меня не приглашают на другие телеканалы, мне говорили: у вас есть свой эфир, г-н Карапетян, зачем приглашать на другой канал. Сейчас у нас эфира нет, но все равно не приглашают”,- отметил Тигран Карапетян.