Հարկային ստուգումներ` Գագիկ Ծառուկյանի ձեռնարկություններում
«Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի կազմում գտնվող մի քանի ձեռնարկություններում, որտեղ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը բաժնեմասեր ունի, արդեն մի քանի օր է` հարկային ստուգումներ են ընթանում:
Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ «ենթադրում է, որ դրանք ընթացիկ ստուգումներ են», եւ որեւէ տարօրինակ բան չի տեսնում` մանավանդ, որ մտահոգվելու որեւէ պատճառ չկա:
««Մուլտի Գրուպի» կազմում գտնվող ձեռնարկությունները կատարելապես են իրենց հարկային պարտավորությունները կատարում: Ես հակված չեմ այս ամենի մեջ քաղաքական ենթատեքստ տեսնել»,-ասաց Իվետա Տոնոյանը:

Налоговые проверки на предприятиях Гагика Царукяна
Уже несколько дней на входящих в состав концерна «Мульти групп» предприятиях, часть акций которых принадлежит лидеру партии «Процветающая Армения» Гагику Царукяну, проводятся налоговые проверки.
В беседе с «Hetq» пресс-секретарь Г.Царукяна Иветта Тоноян высказала предположение, что это «текущие проверки». По словам пресс-секретаря, ничего странного в этом она не видит, тем более, что никаких причин для беспокойства нет.
«Входящие в состав «Мульти Групп» предприятия безупречно выполняют свои налоговые обязательства. Я не склонна видеть во всем этом политический подтекст»,- сказала И.Тоноян.