Բացահայտվել է սոցիալական կայքի օգտատերերի անահատական էջերին տիրացած անձի ինքնությունը
Համակարգչային տեղեկատվությանն ապօրինի տիրանալու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում բացահայտվել է այն անձը, ով ապօրինի տիրանացել է odnoklassniki.ru սոցիալական կայքի 2 օգտատերերի անհատական էջերին և դրանք անվանափոխել:
ՀՀ կառավարությանն առընթեր ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության ՀԿԳ քննության վարչությունում 2013թ. փետրվարի 18-ին հարուցված քրեական գործի նախաքննությամբ պարզվել էր, որ 2013թ. հունվարի 22-ին «Nar» անհատական էջի օգտատերը odnoklassniki.ru սոցիալական կայքում Հ.Ներսիսյանի հետ ունեցած նամակագրության ընթացքում հայտնել է, որ կկոտրի նրա անհատական էջը, եթե վերջինս հրաժարվի ընդունել ընկերանալու իր հրավերը:
Հետագայում Հ.Ներսիսյանը, չկարողանալով մուտք գործել իր անհատական էջ, նկատել էր, որ այն անվանափոխված է:
Բացի դրանից՝ պարզվել էր նաև, որ նույն ժամանակահատվածում անհայտ անձն ապօրինի տիրացել է նաև Հ.Ներսիսյանի ընկերոջ՝ Ս.Համբարձումյանի՝ odnoklassniki.ru սոցիալական կայքի անհատական էջին:
Հանցագործության բացահայտմանն ուղղված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ odnoklassniki.ru սոցիալական կայքի վերոնշյալ անհատական էջերին տիրացել է Ն.Գրիգորյանը, ով օգտագործել է ընկերոջ՝ Գ.Հակոբյանի համակարգիչը:
Նախաքննության ընթացքում Ն.Գրիգորյանը խոստովանել է կատարած արարքը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 254-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է: Այս մասին հայտնում է գլխավոր դատախազությունը:

The Identity of the Person Who had Appropriated Personal Pages of Users of Social Website Revealed
In the framework of the criminal case initiated on illegal appropriation of computer data, the person who had illegally appropriated 2 users' personal pages of the website odnoklassniki.ru and changed their names was discovered.
By the preliminary investigation of the criminal case initiated on February 18, 2013 in General Investigation Department off RA Police adjunct to government it was found out that on February 22, 2013 the user of the personal page "Nar", while communicating online with H. Nersisyan in the website odnoklassniki.ru, had told her that he would break her personal page if the latter refused to accept his friend request.
Later, H. Nersisyan not being able to enter her personal page had noticed that the name of the page was changed.
Besides, it was also found out that in the same period the unknown person had illegally appropriated the personal page of H. Nersisyan's boyfriend S. Hambardzumyan in the website odnoklassniki.ru'.
In the result of the measures taken to discover the crime it was found out that the mentioned personal pages in the website odnoklassniki.ru were appropriated by N. Grigoryan who had used the computer of his friend G. Hakobyan.
During the preliminary investigation N. Grigoryan confessed what he had committed.
Prosecutor General's Office reports that the preliminary investigation initiated on the case according to the Part 1 of the Article 254 of RA Criminal Code is in process.