Քոլին Ռոբերթսը կայցելի Հայաստան
Այսօր աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի ՄԹ Արտաքին գործերի նախարարության Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի ղեկավար Քոլին Ռոբերթսը: Նա Հայաստանում կգտնվի Ապրիլի 25-ից 27-ը:
Քոլին Ռոբերթսի այցի նպատակն է ներկայացնել Միացյալ Թագավորության պատրաստակամությունը զարգացնելու հարաբերությունները Հայաստանի հետ և մասնավորապես ընդգծելու քաղաքական երկխոսությունը երկու երկրների միջև:
Բրիտանական դեսպանությունը հայտնում է, որ Քոլին Ռոբերթսը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի կառավարության, քաղաքական կուսակցությունների և բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ:

Colin Roberts, Director, Eastern Europe and Central Asia Directorate of the Foreign and Commonwealth Office, will be making working visit to Armenia
Colin Roberts, Director, Eastern Europe and Central Asia Directorate of the Foreign and Commonwealth Office, will be making working visit to Armenia from 25-27 April, 2013.  Colin Roberts’ visit is a demonstration of the UK’s commitment to enhance its bilateral relations with Armenia and particularly its political dialogue.