Գյումրիում տեղի ունեցած փոխհրաձգության գործով ձերբակալվել է 18-ամյա Գևորգ Խաչատրյանը
Ոստիկանության քրեական հետախուզության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունների, ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության և Գյումրիի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ միջոցառումների շնորհիվ ապրիլի 25-ին՝ ժամը 15.30-ին, ոստիկանության Գյումրիի բաժին է ներկայացել 1995 թ. ծնված Գևորգ Խաչատրյանը և ներկայացրել «ԱԿ-74» տեսակի ինքնաձիգ և փամփուշտատուփ՝ լիցքավորված 5,45 տրամաչափի 14 փամփուշտով:
Գ. Խաչատրյանը հայտարարել է, որ ինքը ապրիլի 23-ին Շիրակացի փողոցի թիվ 54/Բ շենքի մոտ տեղի ունեցած փոխհրաձգության ընթացքում այդ ինքնաձիգով ցանկացել է հետապնդել Վահե Ղուկասյանին, որը փոխհրաձգության ընթացքում հրազենային վնասվածքներ է պատճառել իր հորը՝ Հարություն Խաչատրյանին:
Գ. Խաչատրյանը ձերբակալվել է:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էր ոստիկանությունը, ապրիլի 23-ին Գյումրիի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում ահազանգ էր ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Շիրակացի 54բ շենքի մոտից հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել Հարություն Խաչատրյանը և Արտյոմ Կարապետյանը: Վերջինս հիվանդանոցում մահացել էր:
Ապրիլի 24-ին ոստիկանության Գյումրիի բաժնում 1989 թ. ծնված Վահե Ղուկասյանը խոստովանել էր, որ նշված հանցագործությունը կատարել է ինքը:

По делу о перестрелке в Гюмри задержан 18-летний Геворк Хачатрян
Благодаря оперативно-розыскным и следственным мероприятиям, осуществленным главными управлениями по уголовному розыску и борьбе с организованной преступностью, 25 апреля в 15.30 в отделение полиции города Гюмри был доставлен Геворк Хачатрян, 1995 г.р., который сдал автомат “АК-74” и магазин с 14 патронами.
Г.Хачатрян заявил, что в ходе перестрелки 23 апреля возле здания 54б по улице Ширакаци решил с этим автоматом преследовать Ваге Гукасяна, причинившего огнестрельные ранения его отцу Арутюну Хачатряну.
Г.Хачатрян задержан. Предварительное следствие продолжается.
Как уже ранее сообщала полиция, 23 апреля из гюмрийского медцентра в отделение полиции Гюмри поступил сигнал о том, что от дома 54б по улице Ширакаци к ним с огнестрельными ранениями доставлены Арутюн Хачатрян и Артем Карапетян. Последний в больнице скончался.
24 апреля в отделение полиции города Гюмри явился Ваге Гукасян, 1989 г.р., который признался в совершении указанного преступления.