Բնակիչներն ահազանգում են
Ամիրյան 18, Ամիրյան 18ա, Ամիրյան 24, Մաշտոցի 15 շենքերի միջև անկյունային հատվածում տեղակայված բակի ամբողջ տարածքը քանդված է, փորված և տեղադրված են շինհրապարակի եզրային պարիսպները:
Ընթանում են բարձրահարկ շենքի կառուցման նախապատրաստական շինարարական աշխատանքներ: Այս տարածքում արդեն իսկ առկա է նորակառույց բարձրահարկ շենքերի մի մեծ շարասյուն, մնացել էր միայն այդ փոքր տարածքը, որը պատգամավորները ընտրությունների ժամանակ ժողովրդին խոստացան այգի դարձնել, իսկ ընտրվելուց կարճ ժամանակ անց սկսվեց շենքի շինարարությունը: Շինարարական հրապարակի տարածքը կազմում է մոտ 400 քառակուսի մետր:
Անհրաժեշտ է դադարեցնել նման նախագիծը, որը թե էկոլոգիապես և թե անվտանգության առումով շատ վատ է անդրադառնալու բնակիչներիս վրա:

Жильцы сигнализируют
Жильцы домов по адресам Амиряна, 18, 18а, 24, Маштоца, 15 сигнализируют о том, что вся территория двора, окруженного указанными зданиями, разрыта, ведутся подготовительные работы по строительству высотного здания. На данной территории уже имеется целый ряд многоэтажных новостроек.
Остался лишь этот небольшой участок земли, на котором депутаты во время выборов пообещали людям разбить сад. Однако после их избрания здесь развернулись строительные работы. Территория стройплощадки составляет около 400 кв.метров.
Необходимо прекратить реализацию подобного проекта, который как в экологическом плане, так и в плане безопасности представляет для жильцов угрозу.