Վ. Ղուկասյանի եղբորորդին 4 հոգու հետ բերման է ենթարկվել` թմրանյութ պահելու կասկածանքով
Երեկ` ժամը 23:20-ին, ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր, Շիրակի մարզային վարչությունների և Գյումրիի բաժնի ծառայողները, ստացված օպերատիվ տեղեկություններն իրացնելիս, թմրանյութ պահելու կասկածանքով, Գյումրիի Մայակովսկի փողոցի թիվ 27 տան մոտից՝ «Աուդի» մակնիշի ավտոմեքենայով, բերման են ենթարկել 1982 թ. ծնված Էդուարդ Փ.-ին և նրա ուղևորներ՝ 1982 թ. ծնված Արթուր Ա.-ին, 1982 թ. ծնված, նախկինում դատապարտված Կոլյա Ղ.-ին, 1992 թ. ծնված Հովհաննես Ղ.-ին և 1982 թ. ծնված Արտյոմ Գ.-ին:
Ավտոմեքենայի զննությամբ առջևի նստելատեղերի մեջտեղում, հայտնաբերվել և առգրավվել է պլաստմասսե սնամեջ հարմարանք և փայլաթիթեղով փաթեթավորված 0.7 գ կանեփանման չորացված զանգված:
Էդուարդ Փ.-ն հայտնել է, որ հայտնաբերվածը պատկանում է իրեն, այն մարիխուանա թմրամիջոց է, պատրաստել է անձամբ ծխելու միջոցով օգտագործելու համար:
«Նշանակվել է դատաքիմիական փորձաքննություն: Կատարվում է հետաքննություն»,- տեղեկացնում է ոստիկանության լրատվության վարչությունը:

Подвергнуты приводу племянник В.Гукасяна и четверо других лиц
В ходе реализации опертивной информации главное управление по борьбе с организованной преступностью полиции РА, областное управление Ширака и сотрудники отделения полиции города Гюмри вчера в 23.20 подвергли приводу по подозрению в хранении наркотиков Эдаурда П. (1982 г.р.), находившегося за рулем автомобиля “Ауди”, и его пассажиров – Артура А. (1982 г.р.), ранее судимого Колю Г. (1982 г.р.), Ованнеса Г. (1992 г.р.) и Артема Г. (1982 г.р.).
В ходе осмотра автомобиля между передними сиденьями было обнаружено и изъято 0,7 г напоминающей марихуану сухой смеси в пакетиках.
Эдуард П.сообщил, что обнаруженное вещество принадлежит  ему и является наркотиком – марихуаной, которую он приготовил для личного пользования.
“Назначена судебно-химическая экспертиза. Проводится расследование”,- сообщает пресс-служба полиции.