«Բարև Երևան». Քանաքեռ-Զեյթունում մի քանի անգամ խոչընդոտվեց քաղաքացիների հետ հանդիպումը
«Երեկ՝ ապրիլի 28-ին, Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքի քարոզարշավի ընթացքում մի քանի անգամ խոչընդոտվեց քաղաքացիների հետ հանդիպումը. նախ կտրեցին հոսանքալարը, ապա այն վերանորոգելուց հետո հոսանքազրկեցին ողջ շենքը:
Երբ միջոցառման կազմակերպիչները փորձեցին անհրաժեշտ հոսանքը հայթայթել այլ աղբյուրից, ՀՀԿ շտաբից դուրս եկած երիտասարդները հրահրեցին քաշքշուկ, որը դադարեցվեց ոստիկանների միջամտությունից հետո:
«Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքի շտաբը դատապարտում է ՀՀԿ որդեգրած այս գործելոճը և ոստիկանությունից պահանջում ձեռնարկել համապատասխան միջոցներ՝ բացահայտելու և պատասխանատվության ենթարկելու սադրիչներին, ինչպես նաև ապահովելու դաշինքի կազմակերպած հետագա միջոցառումների կարգուկանոնը և մասնակիցների անվտանգությունը»:

В округе Канакер-Зейтуне РПА препятствовала предвыборным встречам блока «Здравствуй, Ереван»
«Вчера, 28 апреля, в ходе предвыборной агитации в административном округе Канакер-Зейтун несколько раз чинились препятствия встречам блока «Здравствуй, Ереван» с гражданами. Сперва был перерезан электропровод, затем, после устранения неисправности, было обесточено целое здание.
Когда же организаторы встречи попытались подвести электричество из другого источника, вышедшие из штаба Республиканской партии Армении молодые люди спровоцировали потасовку, которая была прекращена после вмешательства полиции.
Штаб блока «Здравствуй, Ереван» осуждает подобные методы действий РПА и требует от полиции принять соответствующие меры для выявления и привлечения к ответственности провокаторов, а также для обеспечения порядка и безопасности участников последующих мероприятий блока».