Բելառուսում անցկացվում են հայկական մշակույթի օրեր
Ապրիլի 30-ից մայիսի 5-ը Բելառուսում անցկացվում են հայկական մշակույթի օրեր, որոնց մասնակցում է 40 հոգուց բաղկացած պատվիրակությունը՝ ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալ Արթուր Պողոսյանի գլխավորությամբ:
Բելառուսում անցկացվող մշակույթի օրերին մասնակցում են Հայաստանի «Բարեկամություն» համույթը, նկարչուհի Արևիկ Պետրոսյանը, նախատեսվում են հայկական կինոյի օրեր: Մշակույթի օրերի շրջանակում «Բարեկամություն» անսամբլը համերգներով հանդես կգա Մինսկում և Մոգիլյովում:
Մշակույթի օրերը պաշտոնապես կբացվեն մայիսի 1-ին Բելառուսի պետական ֆիլհարմոնիայի դահլճում: Մայիսի 2-ին կինոյի տանը «Եթե բոլորը» ֆիլմով կբացվեն հայկական ֆիլմերի օրերը: Այնուհետև Հանրապետության պալատում կներկայացվեն նկարչուհի-դիզայներ Արևիկ Պետրոսյանի աշխատանքները: Մայիսի 3-ին «Բարեկամություն» համույթը ելույթ կունենա ԱՊՀ-2013 մշակութային մայրաքաղաք Մոգիլյովում:

В Беларуси пройдут Дни армянской культуры
С 30-го апреля по 5-е мая в Беларуси пройдут Дни армянской культуры, в которых примет участие делегация из 40 человек во главе с заместителем министра культуры РА Артуром Погосяном.
Участие в этом мероприятии примут танцевальный ансамбль "Дружба", художница Аревик Петросян, пройдет также показ армянских фильмов.
Торжественное открытие Дней состоится 1 мая в зале Государственной филармонии Беларуси. 2 мая в Доме кино показом фильма "Если все" откроются Дни армянских фильмов, а во Дворце Республики будет организована выставка работ художницы-дизайнера Аревик Петросян.