Հովիկ Աբրահամյանը խոստումը կատարեց. հրապարակվել են բացակայող պատգամավորների անունները
Երեկ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը բարկացել էր պատգամավորների վրա` խոստանալով հրապարակել այն պատգամավորների անունները, ովքեր չեն հաճախում ԱԺ նիստերին կամ կեսից լքում են նիստերի դահլիճը: Արդեն հրապարակվել է երեկվա նիստի պատգամավորների բացակայությունների վերաբերյալ տեղեկանքը: Հովիկ Աբրահամյանը «սպառնացել» էր սանկցիաներ կիրառել պատգամավորների նկատմամբ, ընդհուպ մանդատից զրկել:
ԱԺ քարտուղարությունը երեկ ժամը 12-ից մինչեւ 18-ն ընկած ժամանակահատվածում 9 անգամ ներկա-բացակա է արել եւ պարզվել է, որ ընդամենը 8 պատգամավոր է մշտապես ներկա եղել նիստերի դահլիճում.ՀՀԿ-ից՝ Կարինե Պողոսյան, Ալեքսան Պետրոսյան, Հերմինե Նաղդալյան, Խոսրով Հարությունյան, Սուքիաս Ավետիսյան, Արփինե Հովհաննիսյան, Արայիկ Հովհաննիսյան, Մկրտիչ Մինասյան, «Ժառանգություն» խմբակցությունից՝ Ալեքսանդր Արզումանյան: ԲՀԿ-ից ՀԱԿ-ից, ՕԵԿ-ից ՀՅԴ-ից չի եղել գեթ մեկ պատգամավոր, որ մշտապես մասնակցեր նիստերին:
Իսկ երեկ ԱԺ աշխատանքներին ընդհանրապես չեն մասնակցել ՀՀԿ-իցԱրտակ Սարգսյանը, Ռուբեն Սադոյանը, Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանը, Կարեն Կարապետյանը, Մարինե Մարաբյանը, Էդուարդ Շարմազանովը, Մարտին Սարգսյանը, Առաքել Մովսիսյանը եւ Սպարտակ Մելիքյանը:
ԲՀԿ-ից բացակայել են Գագիկ Ծառուկյանը, Լյովա Խաչատրյանը, Մարտուն Գրիգորյանը, Վարդան Օսկանյանը, Գուրգեն Արսենյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Վահան Բաբայանը, Տիգրան Ուրիխանյանը, Ռուստամ Գասպարյանը եւ Աբրահամ Մանուկյան:
ՀՅԴ-ից ողջ որվա ընթացքում բացակայել է միայն Արմեն Ռուստամյանը, «Ժառանգությունից»` Զարուհի Փոստանջյանը:

Овик Абрамян выполнил обещание: обнародованы имена имеющих пропуски депутатов
На вчерашнем заседании Национального Собрания спикер Овик Абрамян, рассердившись на депутатов, пообещал обнародовать имена тех, кто не является в парламент или уходит с половины заседания. Уже появилась справка об отсутствовавших вчера парламентариях. О.Абрамян “пригрозил” применить к таким законодателям санкции, вплоть до лишения их мандатов.
Вчера с 12 до 18 часов секретариат НС девять раз провел перекличку и выяснил, что в зале заседаний постоянно присутствуют только 8 депутатов: Карине Погосян, Алексан Петросян, Эрмине Нагдалян, Хосров Арутюнян, Сукиас Аветисян, Арпине Ованнисян, Араик Ованнисян и Мкртич Минасян – фракция Республиканской партии Армении, а также Александр Арзуманян – фракция “Наледие”.
Во фракциях “Процветающая Армения”, Армянского национального конгресса, “Оринац еркир”, АРФ Дашнакцутюн не нашлось ни одного депутата, который бы постоянно присутствовал на заседаниях.
Вчера в работе НС не принимали участия: Артак Саркисян,  Рубен Садоян, Акоп Р.Акопян, Карен Карапетян, Марине Марабян, Эдуард Шармазанов, Мартин Саркисян, Аракел Мовсисян и Спартак Меликян – фракция РПА, Гагик Царукян, Лева Хачатрян, Мартун Григорян, Вардан Осканян, Гурген Арсенян, Ваге Энфиаджян, Ваан Бабаян, Тигран Уриханян, Рустам Гаспарян и Абрам Манукян – фракция “Процветающая Армения”.
Из фракции АРФД в течение всего дня отсутствовал Армен Рустамян, из фракции “Наследие” – Заруи Постанджян.
Следует отметить, что остальные депутаты присутствовали на заседании 1-2 часа, после чего покинули здание парламента.