Ծերանոցների ընտրողներին ուղղորդում են ընտրել համար 6-ի օգտին
4-րդ գյուղի 7/15 ընտրատեղամասում կուտակումները շարունակվում են: «Թրանսփերենսի Ինթերնեյշնլ»-ի դիտորդ Բաբկեն Տեր-Գրիգորյանը «Հետք»-ին տեղեկացրեց, որ կուտակումները կապված են ծերանոցների ընտրողներին բերելու հետ. «Ծերանոցներից բերված գրեթե բոլորին օգնում եւ ուղորդում են քվեարկել համար 6-ի օգտին»,- նշում է Տեր-Գրիգորյանը:
Հանձնաժողովի անդամներից առավել ակտիվ է Սեվիլ Պապոյանը, ով մոտենում է օգնողներին ու ինչ-որ բաներ շշնջում: Ըստ երեւույթին՝ օգնողները պատահական մարդիկ չէին, հիմնականում երիտասարդ տղաներ էին:
«Հետք»-ը եղել է նաեւ 4-րդ գյուղի 7/14, 7/15, 7/16 ընտրատեղամասերում, որտեղ 82 եւ 70 համարի «Գազել» երթուղային տաքսիներով բերում են խումբ-խումբ ընտրողների եւ տանում: Ի դեպ՝ նշված տեղամասերում որեւէ համազգեստով ոստիկան չի երեւում:

Избирателям из дома-интерната для престарелых дают указание голосовать за РПА
Скопления людей на избирательном участке 7/15, расположенном в районе под названием Четвертое село, сохраняются. Наблюдатель от организации "Транспаренси Интеренейшнл" Бабкен Тер-Григорян сообщил "Hetq", что скопления обусловлены доставкой избирателей из дома-интерната. "Почти всем им помогают голосовать, давая указание выбирать 6-ой номер",- отметил Б.Тер-Григорян.
Из членов избирательной комиссии наибольшую активность проявляла Севиль Папоян. Она подходила к оказывающим помощь лицам и что-то шептала им. Помощники, в роли которых выступали молодые парни, по всей видимости, были неслучайными людьми.
"Hetq" также побывал на избирательных участках 7/14, 7/15, 7/16, куда на микроавтобусах доставляли группы людей. После голосования их увозили обратно. Ни на одном из указанных участках сотрудников полиции не было.