4/33-ի ընտրացուցակներում ընդգրկվել են Հայաստանում չբնակվող անձինք
4/33 ընտրատարածքում այս պահի դրությամբ 1247 ընտրողից քվեարկել են մոտ 200-ը: Կից ընտրատեղամասում՝ 4/31-ում «Բարև Երևան» դաշինքի  վստահված անձ Լևոն Վարդանյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ 4/33-ի ընտրացուցակներում ընդգրկված են քաղաքացիներ, որոնք վաղուց՝ մոտ 20-25 տարի առաջ վաճառել են իրենց բնակարանները և հեռացել Հայաստանից: Նա նշեց մոտ յոթ-ութ հոգու անուն: Օրինակ՝ Բաղրամյան 1, նրբ 12  բնակիչ Մուրադյան Անահիտ Արկադի(1949թ), Բաղրամյան 1, նրբ. 11-ի բնակիչներ  Գեոկչյան Լևոն Արայի(1973թ.), Բեգլարյան Մհեր Մանվելի(1964թ) և այլն:
4/33 ընտրատարածք այսօր ժամանեցին նաև միջազգային դիտորդներ Եվրոպայի խորհրդից՝ ծանոթանալու քվեարկության ընթացքին: Մինչև գնալը երկու դիտորդներից հետաքրքրվեցինք, թե արդյոք իրենց «միջազգային վերահսկողության նկատմամբ» հայ ընտրողների մոտ վստահություն նկատու՞մ են: Նրանք խոստացան այս հարցին պատասխանել վաղը տեղի ունենալիք մամուլի ասուլիսի ժամանակ, երբ ընտրություններն ավարտված կլինեն: Այս պահին հրաժարվեցին որևէ մեկնաբանություն տալուց: Հետաքրքրվեցինք, թե որքան են պատրաստվում մնալ յուրաքանչյուր ընտրատեղամասում: Կոնկրետ ժամանակահատված չնշեցին: Ավելացնենք, որ դիտորդներն այս ընտրատեղամասում մնացին՝ մոտ կես ժամ և այլևս չէին վերադառնալու:

В списки избирателей участка 4/33 включены граждане, уехавшие из Армении
На данный момент на избирательном участке 4/33 из 1247 избирателей проголосовали около 200. На соседнем участке 4/31 доверенное лицо блока "Здравствуй, Ереван" Левон Варданян сообщил нам, что в списки избирателей участка 4/33 включены граждане, которые 20-25 лет назад продали свои квартиры и уехали из Армении. Варданян назвал несколько имен: Мурадян Анаит Аркадьевна (1949) – 12-й пер. пр.Баграмяна, 1, Геокчян Левон Араевич (1973) и Бегларян Мгер Манвелович – 11-й пер. пр.Баграмяна, 1 и др.
Сегодня на избирательный участок 4/33 прибыли международные наблюдатели от Совета Европы. Мы поинтересовались у них, замечают ли они проявления доверия к себе со стороны армянских избирателей. Наблюдатели пообещали ответить на этот вопрос на завтрашней пресс-конференции.
На данном участке наблюдатели остались примерно полчаса, так что если вышеупомянутые лица "прибудут" на выборы, наблюдатели об этом просто не узнают.