Ո՞վ է Արմեն Մարտիրոսյանի նշած «ազնվագույն մարդը»
«Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ տեղյակ է համացանցում տարածված տեսանյութին, որում խոսում է իրենց առաջարկած 100 հազարավոր դոլարի մասին:
«Տեսանյութում ասում եմ' «մեզ 100 հազար դոլար են առաջարկել, մենք չենք ընդունել Ձեր համար»: Կոնկրետ անձի նկատի չունեմ, մեկ անգամ չէ, որ առաջարկել են: Իմ քաղաքական գործունեության ընթացքում են գումարներ առաջարկել, և բնականաբար, աղբյուրների մասին չեմ հայտնի, որովհետև դա իմ քաղաքական գործունեության հետ է կապված»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նրանից հետաքրքրվեցինք, թե ո՞վ է նկարահանել ոստիկանության մեքենայում տեղի ունեցած խոսակցությունը, և ինչու տեսանյութը հիմա հայտնվեց համացանցում:
«Բնականաբար, գիտեմ, թե ով է նկարահանել: Շատ ազնվագույն մարդ է նկարահանել: Իսկ թե ինչու հիմա տարածվեց տեսանյութը, երևի նրա համար, որ քաղաքական շահարկումներ չլինեն»,- նշեց Արմեն Մարտիրոսյանը:

Кто он, упомянутый Арменом Мартиросяном "честнейший человек"?
Член партии "Наследие" Армен Мартиросян в беседе с "Hetq" сказал, что знает о распространенном в сети видематериале, в котором он говорит о предложенных партии нескольких сотнях тысяч долларов.
"В видеоматериале я говорю: "нам предложили 100 тысяч долларов, мы не взяли ради вас". Я не имел в виду конкретного человека, такие предложения делали нам неоднократно. Деньги предлагали в процессе моей политической деятельности. Разумеется, я не назову источники, потому что это связано с моей политической деятельностью",- сказал А.Мартиросян.
Мы поинтересовались, кто снимал разговор в полицейской машине и почему видеоматериал появился в сети именно сейчас.
"Я, конечно, знаю, кто снимал. Это честнейший человек. А почему видеоматериал появился именно сейчас? Наверное, потому, чтобы исключить политические спекуляции",- отметил Армен Мартиросян.