Թիվ 08/23 և 07/18 ընտրատեղամասերում խախտումների գործերով երկու մարդ ներգրավվել է որպես կասկածյալ
Երևանի ավագանու ընտրությունների օրը՝ մայիսի 5-ին, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թիվ 08/23 և 07/18 ընտրատեղամասերում այլ անձի փոխարեն քվեարկելու փորձ կատարելու և այլ անձի փոխարեն քվեարկելու դեպքերի առթիվ ոստիկանության Մալաթիայի քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործերի շրջանակներում որպես կասկածյալ են ներգրավվել Դ. Մխիթարյանը և Ս. Սերոբյանը:
Նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել ստորագրություն չհեռանալու մասին:
«Ձեռնարկվում են քննչական և դատավարական անհրաժեշտ գործողություններ՝ քրեական գործերի լրիվությունն ու ամբողջականությունն ապահովելու համար: Նախաքննությունը շարունակվում է»,- հայտնում է գլխավոր դատախազությունը:

Two People Involved as Suspects in Electoral Offenses at 08/23 and 07/18 Polling Stations
In the framework of the criminal cases initiated in Police Division of Malatia adjunct to the government for attempting to vote instead of another person and voting instead of another person in the precincts N 08/23 and N 07/18 of the administrative district Malatia-Sebastia on Elders' election day of Yerevan – May 5, D. Mkhitaryan and S. Serobyan were involved as a suspect.
A signature not leave was used as pretrial measures against them.
"Necessary investigation and procedural activities are implemented to provide the completeness and comprehensiveness of the criminal cases. The preliminary investigation is in process," Prosecutor General's Office of RoA reports.