Հունիսի 21-22-ը Երևանում կանցկացվի «ԴիջիԹեք» ամենամյա բիզնես ֆորումը
Հունիսի 21-22-ը Երևանում կանցկացվի «ԴիջիԹեք» ամենամյա 6-րդ բիզնես ֆորումը՝ խելացի լուծումներ խելացի երկրների համար կարգախոսի ներքո:
Ֆորումի երկու օրվա ընթացքում կներկայացվեն ծառայությունների մատուցման և արտադրողականության բարձրացման տեխնոլոգիական միջոցներ, հաճախորդների կառավարման և սպասարկման, շուկայի ուսումնասիրության և վաճառքների խթանման նոր եղանակներ, տեխնոլոգիական միջոցներ կրթության, բժշկության, տրանսպորտի, էներգիայի, կոմունալ ծառայությունների բնագավառներում, նոր անվտանգության համակարգեր և այլ հետաքրքիր ու արդյունավետ լուծումներ:
Ֆորումի շրջանակում կկայանան գործնական ներկայացումներ և կլոր սեղաններ՝ տեխնոլոգիաների միջոցով տնտեսական գործունեության արդիականացման հնարավորությունների վերաբերյալ: Կանցկացվի ինովացիոն լուծումների ցուցահանդես:
Միջոցառումը կազմակերպում է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո: Ֆորումի աջակիցն է ԱՄՆ ՄԶԳ ձեռնարկությունների զարգացման և շուկայի մրցունակության ծրագիրը:

В Ереване пройдет ежегодный бизнес-форум "ДиджиТек"
21-22 июня в Ереване пройдет 6-ой ежегодный бизнес-форум "ДиджиТек". На этот раз для форума выбран лозунг "Умные решения для умных стран".
В первые два дня будут представлены технологические средства оказания услуг и повышения производительности, новые способы управления и обслуживания клиентов, изучения рынка и стимулирования продаж, технологические средства для сфер образования, медицины, транспорта, энергии, коммунальных услуг, новые системы безопасности и другие эффективные решения.
В рамках бизнес-форума будут проведены круглые столы, посвященные современным возможностям осуществления экономической деятельности посредством технологий.
Мероприятие организует Союз предприятий информационных технологий (СПИТ) под патронажем премьер-министра РА. Содействие бизнес-форуму окажет Программа развития предприятий и конкурентоспособности рынка Агентства международного развития США.