Լավ կլիներ` գործարարների փոխարեն օրենսդիրներ լինեին. Արմեն Պողոսյան
«Հայաստանի սպառողների ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Արմեն Պողոսյանը հետնըտրական թանկացումների մասին ասուլիսի ժամանակ նշեց, որ Երևանի ավագանու ընտրությունները ապրանքների գների վրա էական ազդեցություն, որպես այդպիսին, չունեցան: Սակայն, ըստ նրան, լավ կլիներ, եթե ընտրությունների արդյունքում ավագանու կազմում հայտնվեին օրենսդիրներ, այլ ոչ թե գործարարներ, որոնցից մեկը, օրինակ՝ տնօրինում է շաքարավազի շուկայի 99-ին:
Գնաճ, ըստ բանախոսին, միգուցեև չլինի, սակայն առաջին անհրաժեշտության որոշ մթերքներ, օրինակ, շաքարավազը, հացը, կշարունակեն որակապես վատանալ. գինը նույնը կմնա, բայց, օրինակ, հացի քաշը կնվազի, իսկ շաքարավազի մեջ կավելանա ջրի քանակը:
Խոսելով պաշտոնական տվյալների մասին՝ բանախոսն օրինակ բերեց ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալները, որոնք, ըստ նրան, խաբուսիկ են, քանի որ միայն ընդհանուր տվյալներ են ներկայացվում` 2011 թ. գնաճի համար սահամնելով 4,7 ցուցանիշ, իսկ 2012 թ.-ի համար` 3,2: Մինչդեռ, օրինակ, սննդամթերքի դեպքում այդ թիվը հասնում է մինչև 14 տոկոս:

Было бы лучше, если бы вместо предпринимателей оказались законодатели – Армен Погосян
Председатель общественной организации "Ассоциация потребителей Армении" Армен Погосян на пресс-конференции, посвященной поствыборному росту цен, отметил, что выборы в совет старейшин Еревана не оказали существенного влияния на цены. Вместе с тем он отметил, что было бы лучше, если бы в результате выборов в совете старейшин оказались не предприниматели, а законодатели.
Роста цен, возможно, и не будет, однако качество некоторых товаров первой необходимости, например сахарного песка, хлеба, будет ухудшаться, в частности, уменьшится вес хлеба, а в сахарном песке увеличится количество воды, отметил председатель АПА.
Касаясь официальных данных, Армен Погосян сказал, что данные, представленные Национальной статистической службой, не достоверны, так как приводятся общие цифры. Например, для роста цен в 2011 г. установлен показатель 4,7%, для 2012 г. – 3,2%. Между тем в случае с продуктами питания этот показатель достигает даже 14%.