Հայաստանի բուհերը «Տեմպուսի» շրջանակում մասնակցում են 17 միջազգային կրթական ծրագրի
Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր ընդունել է «Տեմպուս» միջազգային կրթական ծրագրի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային պատասխանատու Ֆրանց Շայդելին, ով Հայաստանում է ծրագրի մոնիթորինգի միջանկյալ փուլի դիտարկումները կատարելու նպատակով:
Արմեն Աշոտյանն ասել է, որ «Տեմպուս» միջազգային կրթական ծրագիրը ՀՀ բուհական համակարգի միջազգայնացման կարևոր գործիքներից է: Ֆրանց Շայդելը դրական է գնահատել հատկապես այն, որ ծրագրում ընդգրկված ՀՀ բուհերի ներկայացուցիչների մեջ մեծ է երիտասարդ դասախոսների ընդգրկվածությունը:
ԿԳՆ մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ Հայաստանի բուհերը «Տեմպուսի» շրջանակում մասնակցում են 17 միջազգային կրթական ծրագրի:

В рамках программы "Темпус" армянские вузы участвуют в 17 международных образовательных программах
Министр образования и науки РА Армен Ашотян сегодня принял регионального директора международной образовательной программы "Темпус" на Южном Кавказе Франца Шайделя, находящегося в Армении с целью проведения мониторинга промежуточного этапа программы.
А.Ашотян отметил, что программа "Темпус" – один из важных инструментов интернационализации вузовской системы Армении. В свою очередь Франц Шайдель положительно оценил включение в программу большого числа молодых преподавателей вузов.
В рамках программы "Темпус" высшие учебные заведения Армении участвуют в 17 международных образовательных программах, сообщает пресс-служба МОН РА.