«Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլին մասնակցում է 93 պատանի
Այսօր կայացավ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի 3-րդ փուլի բացման արարողությունը: Ծրագրի 3-րդ փուլին մասնակցում է 93 պատանի 16 երկրից` Հորդանան, Իրաք, Սիրիա, Վրաստան, Ռուսաստան, Ուկրաինա, Բելառուս, Թուրքիա, Տաջիկստան, Շվեդիա, Ֆրանսիա, Բելգիա, Կիպրոս, Սլովակիա, Իսպանիա և Չեխիա:
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների, ՀԿ-ների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև հյուրընկալ ընտանիքներ և ծրագրի մասնակից պատանիներ և աղջիկներ:
Սփյուռքի նախարարության տեղեկատվության և հեռահաղորդակցության վարչության հաղորդմամբ` Հրանուշ Հակոբյանը նշեց, որ հայրենիքում անցկացրած օրերը կարևոր նշանակություն ունեն ազգային արժեքներին, ավանդույթներին հաղորդակից լինելու, հայրենակիցների հետ շփվելու և կապեր հաստատելու առումով:
Ես տեսնում եմ էս կնիկը խփնված ա:Մարդ որքան պիտի .. լինի ,որ չնկատի՝ ավելի շատ գնում են,քան թե՝ գալիս:Ուրեմն ժամանակն է,որ աշխատավարձ ստացող այս հռետորը փոխի ծրագրի անունը,իմա՝ոչ թե «Տուն արի»,այլ«Տնից մի գնա»: Հա,այ Հրանուշ,զարդերդ(ասում են 46 000 դոլարի ոսկեղեն)գտա՞ր:

В 3-ем этапе программы "Приходи домой" участвуют более 90 молодых армян
Сегодня началась реализация 3-го этапа программы "Приходи домой" Министерства Диаспоры РА. В нем участвуют 93 представителя армянской молодежи из 16 стран – Иордании, Ирака, Сирии, Грузии, России, Украины, Беларуси, Турции, Таджикистана, Швеции, Франции, Бельгии, Кипра, Словакии, Испании и Чехии.
На мероприятии присутствовала министр Диаспоры РА Грануш Акопян, представители государственных структур и органов местного самоуправления, общественных организаций, а также юноши и девушки из семей, которые будут принимать гостей.
Как отметила Грануш Акопян, дни, проведенные на родине, имеют важное значение для приобщения к национальным ценностям и традициям, общения и установления связей с соотечественниками. Об этом сообщает управление по связям с общественностью Министерства Диаспоры РА.