Թբիլիսահայ համայնքը սիրիայերի համար հանգանակված գումարը փոխանցեց Մայր Աթոռին
Վիրահայոց թեմի մամլո դիվանը հայտնում է, որ Թբիլիսիի մի շարք հայկական ոչկառավարական կազմակերպություններ, արձագանքելով ծանր կացության մեջ գտնվող սիրիահայ մեր եղբայրներին և քույրերին օգնություն ցուցաբերելու Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի կոչին, կազմակերպեցին տարբեր միջոցառումներ, որտեղից գոյացած գումարը պետք է օգտագործվեր սիրիահայերին օգնության նպատակով:
Բարեգործական գործողությանը իրենց մասնակցությունը բերեցին նաև Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը, Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կենտրոնը, Դավթյան տիկնիկային մշակույթի տունը, «Armenian Art Hall» էլեկտրոնային ամսագիրը, «Վրաստանի հայ համայնք» հասարակական կազմակերպությունը, «Պանհայկական խաղերի» միջազգային ասոցիացիայի Վրաստանի մասնաճյուղը, Թեմի հոգևոր դասը, գործարարներ, մշակույթի և արվեստի գործիչներ, թբիլիսահայ համայնքի անդամներ: Հանգանակված գումարը՝ 5000 ամերիկյան դոլարը, Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի օրհնությամբ և միջնորդությամբ, փոխանցվեց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին:
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը 200 հազար ԱՄՆ դոլար գումար արդեն փոխանցել էր սիրիահայերին օգնության հիմնադրամին, այնուհետև տրամադրեց ևս 200 հազար ԱՄՆ դոլար, որտեղ փոքրիկ մաս է կազմում Վիրահայ համայնքի հանգանակությունը:

Donations Collected by Tbilisi Armenian Community to Help Syrian Armenians Transferred to Etchmiadzin
Some Armenian non-governmental organizations of Tbilisi, responding to the call of His Holiness Karekin II, Catholicos of All Armenians, to help our brothers and sisters - Armenians of Syria, organized a variety of events during which the amount to help the Armenians of Syria has been collected.
RA Embassy to Georgia, the “Hayartun” Cultural Center at the Armenian Diocese in Georgia, Gary Davtyan Puppet and Culture House, online magazine “Armenian Art Hall”, non-governmental organization “Community of Armenians in Georgia”, the branch of the International Association "Pan-Armenian Games" in Georgia, the clergy of the Diocese, the businessmen, artists and the members of Tbilisi Armenian community also participated in the charitable activities. 5000 U.S. dollars donated in total, with the blessing and through the mediation of the Primate of the Diocese, His Grace Bishop Vazgen Mirzakhanyan, were transferred to the Mother See of Holy Etchmiadzin.
The Mother See of Holy Etchmiadzin has already given 200 thousand U.S. dollars to Syrian Armenian Relief Fund, and then delivered another 200 thousand U.S. dollars, where the donations of the Armenian community of Georgia made a small portion.