Ստուգվել է «Վանաձոր» գծային-կայարանային միավորման աշխատանքը
Օգոստոսի 14-ին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցի գլխավորած հանձնաժողովը ստուգեց «Վանաձոր» գծային-կայարանային միավորման աշխատանքը` այցելելով Վանաձոր-Այրում երկաթուղային հատվածը:
Ստուգայցի ժամանակ հանձնաժողովը հատուկ ուշադրություն էր դարձրել կադրային քաղաքականությանը, երկաթուղային ենթակառուցվածքի արդիականացմանը:
Հանձնաժողովի անդամները ծանոթացան Սանահինի երկաթուղային հանգույցի վերակառուցման աշխանատքների ընթացքին, որը նախատեսում է ոչ միայն կայարանի և դեպոյի արդիականացումը, այլ նաև նոր ենթակառուցվածքային օբյեկտների կառուցումը, քննարկեցին Սանահինի մեխանիզացված ուղեմասի վերակառուցման ընթացքը:
Ստուգումների և հանդիպումների ժամանակ բացահայտվեցին մի շարք թերություններ և բացթողումներ, որոնք, մասնավորապես, կապված էին միջին օղակի աշխատողների կարգապահության և ղեկավարների կողմից ոչ բավարար հսկողության հետ, ինչպես նաև տրվեցին համապատասխան հանձնարարականներ:
Ընկերության գլխավոր տնօրենի ղեկավարությամբ նման ստուգումներ ՀԿԵ-ում անցնում են ամեն շաբաթ՝ «Գնացքների երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» հրամանի համապատասխան, և ուղղված են անվտանգության մակարդակի բարձրացմանը: Այս մասին հայտնում է ՀԿԵ-ն:

Проведена проверка деятельности ЛСО «Ванадзор» ЗАО «ЮКЖД»
Комиссия под руководством генерального директора ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Виктора Ребца 14 августа совершила контрольно-инспекционную поездку по участку Ванадзор-Айрум, проверив качество работы ЛСО «Ванадзор».
В рамках проверки комиссия уделила особое внимание изучению кадровой ситуации в ЛСО, выполнению программ по модернизации железнодорожной инфраструктуры в регионе.
Члены комиссии ознакомились с реконструкцией Санаинского железнодорожного узла, предполагающей не только модернизацию одноименной станции и оборотного депо, но и строительство новых инфраструктурных объектов, а также посетили рабочие места в оборотном депо, обсудили вопрос реализации заключительного этапа работ по созданию путевых дорожных мастерских в ПДМ Санаин.
Во время проверок и встреч на местах был выявлен ряд недостатков и упущений, связанных, в частности, с уровнем дисциплины работников среднего звена, а также недостаточным контролем со стороны руководителей предприятий, даны рекомендации по устранению «узких» мест.
Подобные инспекции под руководством генерального директора Компании проводятся на ЮКЖД в рамках приказа «О мерах по обеспечению безопасности движения поездов» еженедельно и направлены на повышение уровня безопасности, профилактику аварийности на железной дороге.