Խարդախությո՞ւն, թե՞... Վոլոդյա Ավետիսյանը ձերբակալվել է
ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում «Խոշոր չափերով խարդախություն» կատարելու կասկածանքով այսօր ձերբակալվել է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Արտուշի Ավետիսյանը:
«Վ.Ավետիսյանը, խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով քաղ. Հ. Զաքարյանի թոռանը պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ. Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար: Քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է»,- տեղեկացնում է ՊՆ քննչական ծառայության մամուլի գրասենյակը:
Հիշեցնենք՝ Վոլոդյա Ավետիսյանը ամիսներ շարունակ բողոքի ակցիա է իրականացնում՝ պահանջելով բարելավել ազատամարտիկների սոցիալական վիճակը:

Мошенничество или ...? Володя Аветисян задержан
В результате оперативно-розыскных мероприятий, осуществленных в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в следственной службе Министерства обороны РА, сегодня по подозрению в совершении мошенничества в крупном размере задержан полковник запаса Володя Аветисян.
“В.Аветисян путем обмана и злоупотребления доверием под предлогом содействия в вопросе освобождения от обязательной срочной военной службы внука О.Закаряна получил от него 2000 долларов США. Предварительное следствие по данному делу продолжается”,- сообщает пресс-служба СС МО.
Напомним, что Володя Аветисян на протяжении многих месяцев проводил акцию протеста, требуя улучшения социальных условий воинов-освободителей.