ՀՔԾ-ն հիմնավորել է՝ քննիչը չի ծեծել
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով հերքվել է ոստիկանության Արմավիրի քննչական բաժնի քննիչ Գ.Գ.-ի կողմից այս տարվա մայիսի 22-ին «Ցեզար» գիշերային ակումբում Ռազմիկ Խաչատրյանին ծեծի ենթարկելու հանգամանքը:
Հիմնավորվել է, որ Ռազմիկ Խաչատրյանը նույն քրեական գործի նախաքննության ընթացքում գիտակցելով, որ իր տրամադրած տեղեկություններն ակնհայտ կեղծ են և չեն համապատասխանում իրականությանը, կատարել է սուտ մատնություն` որպես մեղադրյալ տված ցուցմունքներով հաղորդել է հանցագործությանն ակնհայտորեն առնչություն չունեցող` քննիչ Գ.Գ.-ի կողմից 2013 թվականի մայիսի 22-ին` ժամը 03-ի սահմաններում, գիշերային ակումբում տեղի ունեցած դեպքին մասնակցելու, իրեն ծեծի ենթարկելու, այսինքն` հանցագործություն կատարելու մասին:
«Սույն քրեական գործը գլխավոր դատախազության միջոցով ուղարկվել է ըստ քննչական ենթակայության»,- հաղորդում է ՀՔԾ մամուլի ծառայությունը:

Следователь не избивал – обоснование ССС
В рамках уголовного дела, находящегося в производстве Специальной следственной службы (ССС), дано опровержение того обстоятельства, что 22 мая с.г. следователь следственного отдела полиции Армавира Г.Г. подверг избиению Размика Хачатряна в ночном клубе “Цезарь”.
Обосновано, что в ходе предварительнго следствия по тому жу уголовному делу Р.Хачатрян, осознавая, что предоставленные им сведения являются заведомо ложными и не соовтетствуют действительности, представил ложный донос, сообщив в своих показаниях качестве обвиняемого о том, что не имеющий никакого отошения к преступлению следователь Г.Г. 22 мая 2013 г. около трех часов ночи участвовал в инциденте в ночном клубе и избил его.