Հայաստանը կմասնակցի Փարիզում կայանալիք «TopResa' 2013» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսին
Սույն թվականի սեպտեմբերի 24-27-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը հայկական զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ կներկայացնի Հայաստանը Փարիզում կայանալիք «TopResa' 2013» զբոսաշրջային միջազգային տարեկան ցուցահանդեսին:
Այս տարի ցուցահանդեսին նախատեսվում է 164 երկրների շուրջ 1200 զբոսաշրջային կազմակերպությունների և ավելի քան 28 հազար զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչների մասնակցություն:
Ցուցահանդեսի ընթացքում միջազգային հանրությանը ներկայացվելու են Հայաստանի պատմամշակութային և քրիստոնեական հարուստ ժառանգությունը ցուցադրող ֆրանսերենով գովազդային նյութեր և քարտեզներ:
«Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի՝ խթանելու Հայաստանի զբոսաշրջությունը և բարձրացնելու երկրի ճանաչելիության մակարդակը եվրոպական շուկայում՝ նպաստելով ներգնա զբոսաշրջային հոսքերի աճին»,- հայտնում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը:

Армения примет участие в международной туристической выставке “TopResa' 2013” в Париже
Фонд национальной конкурентоспособности Армении совместно с армянскими туроператорами примет участие в ежегодной международной туристической выставке “TopResa' 2013”, которая пройдет с 24 по 27 сентября в Париже.
В этом году в выставке примут участие около 1200 туроператоров из 164 стран и более 28 тысяч представителей сферы туризма.
В рамках “TopResa' 2013” международной обществености будут представлены рекламные материалы и карты на французском языке, рассказывающие о богатом историко-культурном и христианском наследии Армении.
“Участие ФНКА в этой крупнейшей выставке имеет целью стимулировать туризм в Армении и повысить уровень знаний о нашей стране на европейском рынке, способствуя тем самым росту туристических потоков”,- сообщает Фонд национальной конкурентоспособности.